Galerii: Elva valimisjaoskonnas jätkub sagimist hommikutundidest saati

Esimesed valijad ootasid Elva kultuurimaja ukse taga juba enne kella üheksat, mil seal asuv valimisjaoskond ametlikult avati. Aga hoog ei raugenud ka peale seda. Rõõmsat elevust ja suminat täis saalis tuli hääletamiseks sageli järjekorraski seista.

Valimiskomisjoni esimehe Kristi Kalmuse sõnul käiakse Elvas valimas väga aktiivselt ja sagimist on palju. «Aga see on ju väga positiivne, pigem olgu nii, et hinge tõmmata pole aega, kui vastupidi,» oli ta rahul.

Sten Karelson

FOTO: Kristjan Teedema

Elva jaoskonna valijate nimistusse oli täna pärastlõunase seisuga kantud 5058 nime. Esmane kontroll kell 12 näitas, et selleks ajaks oli valimas käinud üle 600 inimese, rääkis Kalmus. Tema sõnul eeldab komisjon, et valivad umbes pooled inimesed nimekirjast. See ei tohiks olla saavutamatu, sest eelvalimistel andis oma hääle juba 1400 inimest.

Täna kespäeval valimiskasti juures käinud Sten Karelsoni hääl läks Reformierakonnale. «Nagu iga kord,» sõnas ta ning lisas, et Reformierakond on tema arvates riiki õigel kursil hoidnud.

Valimas käib ta aga jaoskonnas kohapeal, et see õige emotsioon kätte saada.

Erkki Hunt

FOTO: Kristjan Teedema

Jaoskonnas eelistas hääletada ka elvalane Erkki Hunt. «Tähtis päev ikkagi, las see olla natuke teistmoodi,» rääkis ta. «Jalutasime siia, kõigil olid lipud väljas. Võtsime lapsed kaasa, et nemad ka näeksid. Neil sellist kogemust ju pole.»

Otsus, keda valida, oli Hundil aga juba varem valmis mõeldud. Valimiskasti läks EKRE-le antud häälega sedel. «Tahan näha, mida see EKRE siis lõpuks suudab, teised on ju olnud küll,» sõnas Hunt.

Tagasi üles