Arhitektuurikonkursi «Promenaadi maja» võitis töö «Hommikukohv»

Konkursi võitnud töö.

FOTO: Elva vallavalitsus.

Elva vallavalitsus ning OÜ Energia ja Ehitus korraldatud arhitektuurikonkursi «Promenaadi maja» võitis ideekavand «Hommikukohv».

Konkurss kuulutati välja eelmise aasta novembris ning tööde esitamise tähtaeg oli tänavu 10. jaanuaril. Konkursile laekus kolm ideekavandit, mis olid kõik väga heal tasemel. Žüriil läks võidutöö väljaselgitamisele üksjagu aega, sest peale üldise visuaalse lahenduse tuli võistlusülesande järgi üle vaadata ka ruumiplaanide lahendused ja kinnistu lahendus, sealhulgas parkimise paiknemine.

Promenaadi maja kinnistu asub Elva linnas Kesk 28, peagi rajatava keskväljaku vahetus läheduses, mistõttu on sel hoonel väga oluline roll linnaruumis.

Võidutöö valis välja žürii koosseisus Kaido Kurvits (Energia ja Ehituse OÜ), Erki Vutt (Energia ja Ehituse OÜ), Heiki Hansen (abivallavanem), Kertu Vuks (arengu- ja planeeringuosakonna juhataja), Jaanika Saar (vallaarhitekt) ja Maarika Uprus (planeeringuspetsialist).

Komisjoni hinnangul sobib võistlustööga «Hommikukohv» kavandatud hoone Elva linna miljöösse hästi. «Promenaadi nurgamajana on hoonel esinduslik ilme. Samuti on võidutöö arhitektuurne lahendus põnev,» ütles žürii esimees Kaido Kurvits.

Kombineeritud viilkatustega hoone on ilmestatud laiade igasse ilmakaarde suunatud rõdudega. Hästi on lahendatud ka parkimine, mis on osaliselt paigutatud hoone alla. Maja keskel asub aatriumi õu. «Ka ligipääs äripindadele on hea ja ei häiri korterielanikke. Kõikidel korteritel on loogiline ruumilahendus ja oma rõdu,» lisas Kurvits.

Kõigil huvilistel on võimalik võistlustöid vaadata Elva kultuurikeskuses nädala jooksul alates 3. märtsist.

Tagasi üles