Isikunäitus ühendab analoogfotograafia ning taaskasutuse

Teos "Õietolm".

FOTO: Kerly Ilves

5. märtsil kl 18 avatakse Tartu lastekunstikooli Jakobi galeriis Kerly Ilvese isikunäitus «Äravisatud: lille eluring». Autor eksponeerib analoogfotograafiaga tegelemise käigus tekkinud otstarbeta jääkide kogu, mis võimaldab külastajal nendega tutvuda läbi erinevate mustrite

Kerly Ilves ütles, et enda maailmavaadetelt toetab taaskasutamist ning püüab võimalikult vähe pakendeid tarbida. Ta peab näitust oluliseks, sest see ühendab tema jaoks olulisi teemasid ning lubab anda nii fotograafiale kui ka taaskasutusele uue ja olulise lähenemisprisma, pannes teda ennast rohkem loodusele mõtlema.

Analoogfotograafiaga tegelemise olemus saab Ilvese väitel selgemaks läbi lille eluringi tutvustavate etappide, kasutades esitlemisel ära kõike, mis pildistamisel ja fotode paberile panemise käigus on tekkinud ning millel otsest väärtust pole.

Kerly Ilves on peamiselt Tartus tegutsev vabakutseline fotograaf ja fotograafia-alaste kursuste korraldaja, kelle loomingulised teemad seonduvad kaduva jäädvustamisega, pikemaajaliste protsesside kaudu tekkinud muudatuste ülesvõtmisega ja taaskasutuse temaatika uurimisega.

Avamisega toimub samal päeval ja kohas algusega kl 18.30 jäätmeteta elustiili elava Liisa Aaviku loeng-vestlusõhtu «Äravisatud: lille eluring» väljapaneku näitel. Aaviku kirjutistega saab tutvuda aadressil suletudring.ee.

Kerly Ilvese näitus «Äravisatud: lille eluring. Ood analoogfotograafiale» jääb Jakobi galeriis avatuks 28. märtsini.

Tagasi üles