Telesaade tuleb appi nappivate lennujuhtide leidmisel

Lennunduses annab tunda töötajate puudus ja nii asub Lennuliiklusteeninduse AS lennujuhte otsima telesaate kaudu.

FOTO: Robert Parelo

Tänavu teatas Lennuliiklusteeninduse AS, et ootab märtsini avaldusi inimestelt, kes soovivad kandideerida telesaate «Taevavalvurid» kaudu lennujuhi ametipostile.

Eesti lennuakadeemia kommunikatsioonijuht Illari Lään nentis, et lennunduses on juba aastaid suur töökäte puudus.

Reklaam ametile

«Töötajate puuduse on tekitanud lennundusvaldkonna üldine kasv terves maailmas,» ütles Lään. Ta lisas, et seega on mõistetav töötajate otsimine uutel viisidel. «Ühtlasi populariseerib säärane saade nii lennujuhtide tööd kui ka lennundust tervikuna,» sõnas ta.

Lääne väitel on isegi suurim nõudlus õhusõiduki ehituse ja hoolduse eriala lõpetajate ehk tulevaste lennundusinseneride järele, kelle töö on seotud kõrgtehnoloogiliste lahenduste loomise või hooldamisega nii mehaanika, meh-hatroonika kui ka elektroonika vallas.

Lennuliiklusteeninduse ASi juhatuse liige ja lennujuht Üllar Salumäe nõustus, et telesaade aitab teadvustada laiemalt lennujuhi elukutset ja ülesandeid.

«Telesaates pannakse proovile osalejate mälu, tähelepanuvõime, ruumiline mõtlemine, loogika ja meeskonnatöö,» selgitas ta.

Lennujuhid on pilootide maapealsed kolleegid, kes suunavad lennuliiklust ja juhendavad piloote ohutu tee leidmisel, õhkutõusmisel ning maandumisel.

Palju huvilisi

Lään märkis, et kuigi lennunduses on töötajaid vähe, oli mulluse õppurite vastuvõtu põhjal Eesti lennuakadeemia kõige populaarsem kõrgkool, kuna ühele kohale kandideeris keskmiselt 5,5 inimest.

«Kõige suurem konkurss oli lennuliiklusteeninduse õppekavale, kus koolitatakse välja just lennujuhte,» sõnas Illari Lään. Seal soovis ühele kohale kandideerida 13 inimest.

Saate võitja saab minna ümbermaailmareisile ja lennujuhi väljaõppele Taani, millele järgneb kolme kuu pikkune praktika Lennuliiklusteeninduse ASis. Lisaks võitjale saavad lennujuhiks õppida veel kolm saates end tõestanud inimest.

Tagasi üles