Üle 700 arsti ja tervishoiutöötaja tuleb Tartusse aastakonverentsile

Aastakonverents möödunud aastal.

FOTO: Andres Tennus

Üle 700 arsti ja tervishoiutöötaja koguneb 5.–7. veebruaril Tartusse konverentsile Kliinik 2019, et rääkida ohutusest tervishoius, suitsiidimõtetega patsiendi äratundmisest ja aitamisest ning teistest aktuaalsetest meditsiiniteemadest.

Tartu ülikooli kliinilise meditsiini instituudi täienduskeskuse juhataja Marje Oona rääkis, et iga-aastane konverents on kogu Eesti arstkonna suursündmus, kus tutvustatakse värskemaid teadmisi meditsiinisaavutustest nii kodumaal kui ka mujal maailmas.

«Meie kliinikud ja instituudid on välja valinud teemad, mis on praegu aktuaalsed. Nii saavad huvilised konverentsilt praktilisi teadmisi ja ülevaate uutest uuringutest, mida on hea oma töös kohe ka kasutada. Konverentsile on oodatud kõikide arstlike erialade esindajad.»

Konverentsil täägitakse viimastest arengusuundadest nahahaiguste ravimisel, tänapäevasest sünnieelsest diagnostikast ja laste taastusravi uutest võimalustest. Peamiselt arstidele suunatud teemad on ateroskleroosiga patsient neuroloogi ja veresoontekirurgi vaatevinklist, funktsionaalsed häälehäired, ohud radioloogias ja veenihaiguste nüüdisaegne käsitlus.

 

Kokku on konverentsil kümme teemasessiooni. Toimub ka kliinilise meditsiini doktorikooli sessioon, kus doktorandid tutvustavad võimalusi kasutada kliinilist teadustööd praktilises meditsiinis.

Tagasi üles