Esimene põllumajanduse aastanäitus toimub Tartus

Mõistagi on aastanäitusel kohal ka põllumajandustehnika ja -masinad. Arhiivifoto.

FOTO: Margus Ansu

Sel sügisel korraldab Eesti põllumajandus-kaubanduskoda esimest korda Eesti põllumajanduse aastanäitust EPA2019, mis toimub 31. oktoobrist 1. novembrini Eesti Rahva Muuseumis ja toob kohale sektori tipptegijad.

«Sügisese aastanäituse ellu kutsumisel oleme lähtunud oma liikmete ettepanekutest ja soovidest. Pärast saagi koristamist ja muude sügistööde lõpetamist algab üsna pea valmistumine uueks hooajaks, mistõttu on just hilissügis sobilik aeg ka aastanäituse korraldamiseks,» tutvustas messi ideed Eesti põllumajandus-kaubanduskoja juhatuse esimees Roomet Sõrmus.

Sõrmuse sõnul planeeritakse sügis-talvel põllumajandusettevõtete investeeringuid ja erinevate tootmissisendite ostmist – aastanäitus pakub hea võimaluse turuolukorrast ülevaate saamiseks, koostööpartneritega kohtumiseks ja kokkulepete sõlmimiseks.

Korraldajate reklaamivad EPA2019 uue põlvkonna väljanäitusena, mis ühendab endas eelkõige ärikülastajale suunatud messi, kõrgel tasemel seminariprogrammi ja meeleoluka lõikuspeo. EPA2019 keskmes on ettevõtja ja tema vajadused – see on ettevõtjatele suunatud sündmus, mis pakub valdkonna professionaalidele platvormi omavahelisteks kohtumisteks ja mõttevahetusteks.

Aastanäitus toob kokku Eesti põllumajandussektori otsustajad ja põllumeeste kõige olulisemad koostööpartnerid. Kahe päeva jooksul tutvustatakse põllu- ja biomajanduse trende, uuendusi ning innovaatilisi tehnoloogiaid, mis aitavad ettevõtetel paremini majandada ja leida lahendusi kõige keerulisematele igapäevastele väljakutsetele.

EPA2019 eksponentide ja külastajate hulgast leiab ettevõtjaid biomajandusega seotud erinevatest valdkondadest: põllumajandus, toidutööstus, söödad ja söödalisandid, väetised ja taimekaitse, digitehnoloogia, põllumajandustehnika ja -masinad, loomakasvatustehnoloogia, veterinaaria, bioenergeetika, metsandus, aiandus, finantseerimine jne.

Tagasi üles