Tartu Basket Cup pälvis FIBA tunnustuse

Tartu Basket Cup kuulub Euroopa hinnatuimate noorteturniiride hulka. Arhiivifoto.

FOTO: Sille Annuk

Mai alguses juba 10. korda toimuv rahvusvaheline noortekorvpalli turniir Tartu Basket Cup pälvis rahvusvahelise korvpalliliidu (FIBA) tunnustuse ning on sel aastal üks ametlikest FIBA noorteturniiridest. 

Tartu ülikooli akadeemilise spordiklubi (TÜASK) korraldatava turniiri märkamine on suur tunnustus Tartu ja Eesti korvpallile ning TÜASKi juhatuse esimehe ja Eesti korvpalliliidu juhatuse liikme Gert Prantsi sõnul liitutakse väga eeskujuliku seltskonnaga.

«Eelmisel aastal pälvis FIBA tunnustuse 14 noorteturniiri üle Euroopa ning hea meel on tõdeda, et ka meie oleme nüüd üks neist. FIBA egiidi alla saamine näitab, et me liigume õiges suunas ning teeme oma tööd hästi ja kvaliteetselt,» lausus Prants.

Tartu Basket Cupi peetakse 3.–5. maini Tartu ülikooli spordihoones. Mõõtu võtavad korvpallipoisid viies vanuseklassis: U9, U10, U11, U12 ja U13. Mullu osales turniiril üle 600 korvpalluri Venemaalt, Lätist, Leedust, Soomest, Gruusiast ning Eestist. Kõige kaugemad külalised tulid mullu Tbilisist ja Uhta linnast Komimaalt.

 
Tagasi üles