Kultuurikompass tutvustab ühisrahastuse edulugusid

Kultuurikompassil jagab enda kogemusi ühisrahastusest Tartu Uue Teatri meeskond.

FOTO: MARGUS ANSU / PM/SCANPIX BALTICS

10. jaanuaril alustab tööd uus kultuurikorraldajate foorum Kultuurikompass.

Tartu Uues Teatris peetav avaüritus kannab pealkirja «Kuidas teha edukalt ühisrahastust?». Publikule tutvustavad oma edulugusid Tartu Uue Teatri majakampaania ja Sepa jalgpallikeskuse eestvedajad ning mitmete Hooandjas toetust pälvinud projektide juhid.

Kultuurikompassil üles astuv Raul Oreškin on kogunud koos Tartu Uue Teatri meeskonnaga aasta jooksul üle 300 000 euro, et osta teatrile nende koduks olev hoone. «Tuleb julgeda unistada suurelt ning teha aktiivselt kampaaniat,» sõnastas teatrijuht põhimõtteid, mille toel on pannud majaostule õla alla juba ligi 25 000 inimest.

Oreškin tutvustab oma ettekandes nii ühisrahastuskampaania ettevalmistamise köögipoolt kui ka seda, kuidas kaasati kampaania elluviimisesse terve teatri kogukond.

Kultuurikompassi kutsus ellu Tartu linnavalitsuse kultuuriosakond koos Tartu 2024. aasta Euroopa kultuuripealinna kandidatuurimeeskonnaga. Osakonna juhataja Marleen Viiduli sõnul aitab uus üritustesari kaasa ettevõtlike, vastutustundlike ning arvukamat ja erinäolisemat publikut otsivate kultuurikorraldajate eesmärkide täitumisele.

«Tartus ja Lõuna-Eestis on palju näiteid kõrgel tasemel kultuurikorraldusest, kuid need praktilised teadmised ja kogemused ei ületa tihti asutuste või valdkondade vahelisi piire. Kultuurikompassiga kutsumegi meie mänedžere ja loojaid üles üksteiselt õppima,» selgitas Viidul uue foorumi juhtmõtteid. Ta lisas, et teadmiste ja kogemuste vahetamine teeb Tartut rikkamaks.

2019. aastal toimub vähemalt neli Kultuurikompassi üritust. Kultuurikompassi formaadi ja teemade leidmiseks tehti möödunud suvel Tartu kultuurikorraldajate seas küsitlus, millest selgus, et oluliseks peetakse veel vabatahtlike kaasamist, keskkonnateadlikku kultuurikorraldust ning rahvusvaheliste koostööpartnerite ja praktikute leidmist.

Foorum «Kuidas teha edukalt ühisrahastust?» toimub Tartu Uues Teatris (Lai 37) 10. jaanuaril kell 15–18. Osavõtt Kultuurikompassi foorumist on kõigile huvilistele tasuta, kuid kohti on piiratud hulk. Osalemiseks tuleb täita registreerimisvorm.

Tagasi üles