Kutsehariduskeskuse õpilased viivad Tartu eakatele ja lastele jõulurõõmu

FOTO: Tartu kutsehariduskeskus.

Tartu kutsehariduskeskuse ärikorralduse spetsialisti eriala õpilased korraldavad ka tänavu heategevusprojekti «Imelised jõulud», mille raames viiakse jõulusoojust Tartu hooldekodu eakatele ja Tartu Mäe-kodu lastele.

Projektijuhi Merili Miti sõnul on see pika ajalooga heategevusüritus, mis aasta-aastalt on suuremaid mõõtmeid võtnud.

«Lisaks sellele, et õpilased panustavad ise heategevusse, saavad nad tohutu  organiseerimiskogemuse, mida annab nii toetajate kui sponsoritega suhtlemine ning kahe jõuluürituse korraldamine. Näiteks sel aastal oleme sponsorite leidmiseks saatnud välja ligi kakssada kirja,» selgitas Mitt. Lisaks on õpilased korraldanud mardilaada, mille tulu anti samuti heategevusprojekti elluviimiseks. 

Osa toetajate annetatud toidukaupadest on juba üle antud ning nii jõuavad Tartu Milli täistera kaerahelbed ning Salvesti praekapsad, marineeritud kurgid ja mehud pühade ajal hooldekodu ja Mäe-kodu elanike toidulauale.

«Me olime oma toidukraamiga hooldekodus väga oodatud ja kiidetud ning selline soe vastuvõtt tegi rõõmsaks ja andis kindluse, et teeme koos tõesti midagi, millel on tähendus,» rääkis Merili Mitt ja lisas, et kokku anti üle 400 pakki kaerahelbeid ja kastide kaupa Salvesti purgitooteid. 

Teisipäeval, 11. detsembril on Tartu hooldekodus jõulukontsert, kus eakatele esinevad Rein Lillaku pereansambel Sirgutii, Tartu ülikooli rahvakunstiansambel ja kitarrist Arnold Milihhin. 8-aastane Remo loeb luuletuse ning ühislaulmist eakatega saadab klaveril Annabel Kuusik. Kontserdi ja õhtusöögi juurde saavad eakad nautida kutsehariduskeskuse pagarite küpsetatud kringlit.

12. detsembril on Mäe-kodu lapsed kutsutud Eesti põllumajandusmuuseumisse jõulupeole. «Muuseum korraldab toreda jõuluprogrammi, pärast seda katame lastele rikkaliku toidulaua Tartu kutsehariduskeskuse, Nõo Lihavürsti ja Jaagumäe kaubanduse abiga ning muidugi on tulemas jõuluvana, et jagada välja kingipakid,» rääkis Mitt.

Kui keegi soovib heategevusprojektile õla alla panna, siis selleks on veel võimalus. «Tegelikult on meil tõesti natuke raha puudu, et kõik plaanid ellu viia,» tõdes Mitt. Rahalised toetused palutakse kanda Tartu linnavalitsuse arveldusarvele nr EE521010220032600015. Lisada kindlasti viitenumber 18609178000008 ja selgitus «KHK Heategevusprojekt 2018». 

Tagasi üles