Elvas püüdis üks mees teist tappa, ohver on raskes seisus
Lisatud pildid sündmuskohalt!

Eile õhtul läksid Elvas omavahel tülli koos alkoholi tarvitanud mehed. Tüli läks niirvõrd teravaks, et Kirde ärimaja trepil ründas 46-aastane Meelis terariistaga 30-aastast tuttavat, tekitades talle eluohtliku kehavigastuse.

FOTO: Margus Ansu

4. novembri õhtul mõni minut enne kella 18 sai häirekeskus teate noarünnakust Elvas. Politseinikud otsivad siiani kuriteos kahtlustatavat 46-aastast Meelist. 

Esialgsetel andmetel puhkes Elvas Kirde tänaval Meelise ja 30-aastase mehe vahel tüli, mis päädis sellega, et alkoholi tarvitanud Meelis tekitas terariistaga 30-aastasele mehele eluohtliku vigastuse. Kiirabi viis raskes seisus kannatanu haiglasse, tema seisund on endiselt eluohtlik. 

Kirde 2a asuva Kirde ärimaja trepil toimunud tapmiskatsele viitab ainult vere katmiseks pandud liiv.

FOTO: MARGUS ANSU / PM/SCANPIX BALTICS

«Sündmusele reageerinud politseinikud asusid kohe kahtlustatavat otsima ning võtsid appi ka jäljekoera, kuid meest pole veel tabatud,» ütles Tartu politseijaoskonna juhtivuurija Kalle Vall. «Kui keegi näeb fotol kujutatud meest, siis helistagu kohe numbril 112 või 5306 9480. Igasugune info võib aidata meid mehe tabamisel,» lausus Vall.

Tagaotsitav Meelis.

FOTO: Politsei- ja piirivalveamet

Juhtunu uurimiseks alustati kriminaalmenetlust tapmiskatse paragrahvi alusel. Kriminaalmenetlust juhib Lõuna ringkonnaprokuratuur ja toimetab Lõuna prefektuur.

Lõuna ringkonnaprokuratuuri ringkonnaprokuröri Tatjana Tamme sõnul tarvitasid tuttavad mehed sel õhtul koos alkoholi. «Politsei teeb praegu tööd arvatava lööja tabamiseks. Otsitavat meest on mitu korda kriminaalkorras karistatud ka isikuvastaste kuritegude eest,» ütles Tamm.

Ta lisas, et tapmiskatse eest võib kohus karistuseks mõista kuue- kuni viieteistaastase vangistuse ja sündmuskohalt põgenemist arvestatakse nii tõkendi otsustamisel kui ka kohtu poolt karistuse mõistmisel negatiivse asjaoluna. «Teo motiivi ja teisi täpsemaid asjaolusid selgitame veel kriminaalmenetluses,» märkis Tamm.

Tagasi üles