Hõimupäevade festival pälvis rahvusvahelise kvaliteedimärgi

Hõimupäevad. Arhiivifoto.

FOTO: Mihkel Maripuu

Eesti folkloorinõukogu annab Hõimupäevade peakontserdil Fenno-Ugria asutusele üle tunnistuse, et tänavu 28. korda korraldatavad Hõimupäevad on võetud vastu CIOFF®i festivaliks. Tegu on rahvusvahelise kvaliteedimärgiga, mis annab kindlust siia tulevatele välisrühmadele ning võimaldab korraldajatel teha paremat koostööd teiste riikide ja festivalidega.

CIOFF®i festivaliks olemine tähendab reeglina ka kindlatele nõuetele vastamist: festival peab kestma vähemalt viis päeva, kaasama viis välisrühma või pillimeest viiest erinevast riigist ning tagama korraldusliku ja sisulise kvaliteedi. Hõimupäevade puhul tehti aga reeglites erand ning viie erineva riigi nõue asendati kultuurilise piiritletusega.

«Hõimupäevad on CIOFF®i festivalikalendris unikaalne nähtus. See on ainus festival, mis mõeldud väga kindlast piirkonnast tulevatele osavõtjatele. On äärmiselt tervitatav, et meil on kohta ka kindla spetsiifikaga üritustele, sest rahvusvahelise organisatsioonina seisame just selle eest, et kultuurilised eripärad säiliksid ja oleksid nähtavad,» ütles Eesti folkloorinõukogu välissuhete juht Laura Liinat.

Lisaks Hõimupäevadele on Eestis CIOFF®i tunnustusega veel iga kolme aasta tagant toimuv folkloorifestival Baltica ning iga-aastane Võru pärimustantsu festival. Maailmas on kokku selliseid festivale üle 200.

Hõimupäevad võeti CIOFF®i festivaliks eelmisel kuul lõppenud rahvusvahelise folkloorifestivalide ja rahvakunstiorganisatsioonide nõukogu (CIOFF®) aastakoosolekul.

Eesti folkloorinõukogu (CIOFF®i esindaja Eestis) annab Hõimupäevadele tunnistuse üle täna kell 15 algaval peakontserdil. Hõimupäevade programm kestab veel üle Eesti kuni 25. oktoobrini.

Tagasi üles