Piirivalvekoer Ixo aitas tabada salasigarettide smugeldajad

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

Politseikoer Ixo.

FOTO: Lõuna prefektuur

Läinud ööl tabasid piirivalvurid teenistuskoer Ixo abiga Võrumaal piiriäärsel alal kolm meest, kel lasub salasuitsuvedamise kahtlus.

Kella kahe paiku öösel tuvastasid piirivalvurid valveseadmetega Setomaa vallas Kostkova külas piiriäärsel alal mitme inimese liikumise. Lisaks hakkas piirivalvuritel silma liivaribal mustade kastide edasi-tagasi vilgas lohistamine. Sündmusele reageerinud piirivalvepatrullid piirasid maa-ala sisse ning asusid teenistuskoer Ixo ülesvõetud jälge mööda kahtlust äratanud mehi otsima ning nende tegevuse tagamaid selgitama.

Kostkova küla lähistel kottpimedas metsas pidasid piirivalvurid kolm noort meest asjaolude selgitamiseks kinni ja viisid nad kordonisse. Meeste kinnipidamise järel juhatas Ixo piiriäärset maa-ala kontrollima suundunud piirivalvurid maastikul mõnekümned meetrid edasi, kust leiti neli musta kilesse pakendatud kasti, milles ühtekokku 60 000 maksumärkideta salasigaretti. Needki toimetati esialgu kordonisse. Salasigarettide veo uurimiseks alustas maksu- ja tolliamet väärteomenetlust. Menetlust alustas ka politsei, kes selgitab kriminaalmenetluses meeste ebaseadusliku piiriületuse ja piiriribal viibimise üksikasju.

Saatse kordoni juht Arvi Suvi märkis, et patrull- ja vaatlustegevuse teostamisel ei jäta piirivalvurid midagi tähelepanuta ja teevad oma parima, et ära hoida või tõkestada õigusrikkumisi. Ta lisas, et lisaks professionaalsetele piirivalvuritele ja karmile kohtupraktikale on salakaubanduse tõkestamisele ja juhtumite hoogsale vähenemisele kaasa aidanud ka piirivalvurite parem väljaõpe, varustus ja kasutatav tehnika ning nähtavust on parandanud riigipiiri väljaehitamise tööd.

Tänavu on Lõuna prefektuuri piirivalvurid tabanud 130 030 salasigaretti, mullu samal perioodil 475 540 sigaretti.

    Tagasi üles