Sihtasutus Teater Vanemuine otsib konkursiga juhatuse liiget

Vanemuise suur maja.

FOTO: MARGUS ANSU / PM/SCANPIX BALTICS

SA Teater Vanemuine kuulutas välja konkursi juhatuse liikme ametikoha täitmiseks seoses praeguse teatrijuhi Toomas Petersoni tähtajalise lepingu lõppemisega. Juhatuse liige valitakse ametisse kuni viieks aastaks alates 2019. aasta suvest.

SA Teater Vanemuine juhatuse liige ehk teatrijuht vastutab riigi asutatud sihtasutusena töötava teatri igapäevase juhtimise ja arendamise eest, lähtudes teatri kunstilistest ning majanduslikest eesmärkidest. Olulisim ülesanne on teatri majandustegevuse lühi- ja pikaajaline planeerimine ning rakendamine viisil, mis tagaks teatri kavandatud loominguliste tegevuste elluviimise suurepärasel tasemel.

Kandideerimise eelduseks on Eesti kultuurivaldkonna ja teatrielu tundmine, kõrgharidus, inimeste ja protsesside arvestatav juhtimiskogemus, hea koostöö-, otsustus- ja vastutusvõime ning majandusalased üldteadmised.

Juhatuse liikme valimisel on lisaks sihtasutuse nõukogule kaasatud teatri loominguliste töötajate esindajad ja Eesti teatriliidu esindaja.

Vanemuine on Eesti vanim teater, mis on oma 149 tegutsemisaasta jooksul olnud teerajaja ja suunanäitaja teistele hiljem asutatud Eesti teatritele. Vanemuine tegutseb Eesti ja ka lähiregiooni ainsa kolmežanriteatrina, kus draama-, balleti- ja ooperitruppide ning sümfooniaorkestri koostöös antakse igal hooajal ligi 600 etendust, mida külastab stabiilselt kuni 200 000 vaatajat – see teeb Vanemuisest Eesti külastatuma teatri. Vanemuise teatris töötab 360 inimest.

Tagasi üles