Galerii: Räni tänava kandis tunglesid kodukohvikute kunded

Tammelinnas oli täna ennelõunal üks piirkond peaaegu niisama rahvarohke nagu Rüütli tänav tavalistel päevadel. Igas eas, vanuritest imikuteni huvilisi patseeris kodukohvikute kundedena Kesk kaare ja Väike kaare vahelise Räni tänava osas, mille kõrval asuvad ka Ränikivi ja Räni põik. Selles piirkonnas tegutseb täna lähestikku viis kodukohvikut.

Tammelinna kolmanda kodukohvikute päeva puhul eriti rohkesti suunaviitu üles pannud kodukohvikus Hullud Sugulased pakkusid külastajaile head ja paremat meremehetriibulistes särkides noored. Tänava ääres üllatas möödujaid limpsipuu, milles olid pudelid joogiga leidnud koha vana õunapuu õõnsas tüves.

Naabermaja aias pakkus toitu ja jooki kohvik Boheem. Lisaks sellele võisid külastajad tutvuda maja taha Ingligaleriisse välja pandud maalidega, mille autor Reet Kalamees kutsus huvilisi oma loominguga põhjalikumalt tutvuma tuppagi. Augusti teises pooles teeb ta näituse Jaani kirikus.

Mõnikümmend sammu eemal pakkus kodukohvik Annabelle koduseid vahvleid, mida võis süüa Tammelinna lipuga ehitud puidust varjualuses. Üle tänava tõmbas aga külastajaid ligi suure kollase kaljavaadiga ja avara ajutise varjualusega Nööp, mille letilt kadusid soojad maitsvad lihapirukad lausa linnutiivul.

Veidi eemal neist neljast tegutseb täna kodukohvik Priidu Burksid Iida Aias.

Tublisti kaugemal, Tamme puiestee ja Lemmatsi tänava lähedal Õuna 23 asub Kolm Õuna, mille kandvaimad jõud on vanemuislased Tanel ja Pirjo Jonas. Aga tegelikult sündis see kodukohvik väikeste preilide Teele ja Johanna soovist astuda esimesed sammud oma isikliku söögikoha loomise teel. Nad võtsid laua taha istunud külastajad vastu nii, et mõlemal oli käes väike märkmik, kuhu kirjutada tellimused.

Nõnda nagu teised kodukohvikud, lõpetab ka Kolm Õuna tegevuse kavakohaselt kell 17.

Tänavu osaleb Tammelinna seltsi esimehe Henry Naritsa andmeil 26 kodukohvikut, millest üheksa avas uksed esimest korda ja 12 teist korda. Viis kodukohvikut on osa võtnud kõigist kolmest seni toimunud kodukohvikute päevast.

Tagasi üles