Tartlased võitsid Viljandi linnajooksu

Viljandi linnajooks.
Viljandi linnajooks. Foto: Elmo Riig / Sakala

Tänavuse Viljandi Linnajooksu võit läks Tartumaa sportlasele Kaur Kivistikule, kes jooksis konkurentidelt eest ära kohe võistluse esimesel kilomeetril ja hoidis edu lõpuni.

Pühapäeval, päikesepaistelise ja tuuletu ilmaga joostud 13,7 kilomeetri pikkuse võistluse stardiprotokolli kanti üle 260 osaleja. Kohe esimese kilomeetri lõpus kiirendas pikal Huntaugumäe tõusul Kaur Kivistik. Ta sai konkurentide ees edu, mis jooksu vältel ühe suurenes.

Kivistikku asusid jälitama Andrus Lein Lääne-Virumaalt ja Hasso Paap Tartust, kuid vahe liidriga kasvas pidevalt. Neli kilomeetrit enne finišit, Uueveski orust üles joostes, tegi tõusu viimastel meetritel lühikese spurdi Andrus Lein ning pääses konkurendilt eest.

Finišisse jõudiski esimesena uhke soolojooksu teinud Kaur Kivistik. Tema aeg 45.50 jääb veidi üle pooleteist minuti alla Pavel Loskutovi rajarekordile, mis püsib 1995. aastast ja on 44.07. Teise koha saanud Andrus Lein lõpetas 47.07-ga ja Hasso Paap oli kolmas ajaga 47.51.

Parim viljandlane oli neljanda koha saanud Heinar Vaine, kes võitis linnajooksu aga 18-aastaste noormeeste arvestuses.

Parim naine oli tartlanna Leila Luik, kes finišisse jõudis üldarvestuses 20. kohaga ja sai ajaks 52.38.

56. Viljandi Linnajooksul jõudis finišisse kokku 250 lõpetajat, mis on ka selle sajandi suurim osalejate arv. Lisaks 13,7 kilomeetri pikkusele jooksule tegid pühapäeval linnajooksu üritustel kaasa ka 49 kepikõndijat ning 68 Karumsi lastejooksust osavõtjat. Seega oli linnajooksul tänavu üle 350 osaleja.