Piirivalvurid tabasid kaks rühma ebaseaduslikke piiriületajaid

Piirivalvurid avastasid Ulitina külas piiriäärsel alal mitme inimese ebaseadusliku piiriületuse suunaga Venemaalt Eestisse.

FOTO: Lõuna prefektuur

Piirivalvurid tabasid täna varahommikul piiriäärsel alal mõnetunnise vahega kaks rühma ebaseaduslikke piiriületajaid, neist 13 olid mehed ja üks naine.

Sündmused said alguse kella 3.30 paiku, kui piirivalvurid avastasid Ulitina külas piiriäärsel alal nelja inimese ebaseadusliku piiriületuse Venemaalt Eestisse.

Patrull pidas naise ja kolm meest kinni ning viis nad asjaolude selgitamiseks kordonisse. Uurimistoimingute käigus väitsid nad ise end olevat Pakistani kodanikud, ent ühtki dokumenti, mis seda kinnitaks, neil kaasas polnud.

Juba kella viie paiku tabasid Ulitina külas patrullinud piirivalvurid veel kümme meest, kes olid samamoodi maismaapiiri ületades ebaseaduslikult Eestisse tulnud. Nemadki peeti kinni ning esiti rääkisid nad, et on Bangladeshi kodanikud.

Ebaseaduslik piiriületaja pabereid täitmas.

FOTO: Lõuna prefektuur

Lõuna prefektuuri piirivalvebüroo juht Tamar Tamm sõnas, et seoses jalgpalli maailmameistrivõistlustega viibib Venemaa territooriumil suurel arvul kolmandate riikide kodanikke, kellest osa võib proovida ebaseaduslikult tulla Euroopa Liitu. «Jalgpalli MMi fännipass, millega kolmandate riikide kodanikud tohivad kuni aasta lõpuni viisavabalt viibida, ei anna neile õigust siseneda Eestisse. Schengeni viisaruumi sisenemiseks peab olema ka vastav viisa,» ütles ta.

Piirivalvejuht kirjeldas, et surve idapiirile on juulikuu vältel aina kasvanud ning seda iseäranis viimasel nädalal. «Suunasime ennetavalt jalgpalli MMi lõppedes piiriäärsele alale täiendavaid abijõude, muu hulgas on sealkandis tihedamalt piirivalvurite kõrval liikumas ka politsei autopatrullid,» kinnitas ta.

Tänavu on idapiiril piiripunktidevahelisel alal avastatud kümme ebaseadusliku rände juhtumit ja piirivalvurid on kinni pidanud 35 isikut. Mullu samal ajal oli kuus ebaseadusliku rände juhtumit, kokku peeti kinni 20 isikut.

Tagasi üles