Kohus karistas lapsi rünnanud lastekirjanikku ühiskondliku tööga

Mika Keränen

FOTO: Margus Ansu

Tartu maakohus tunnistas tänasel istungil kokkuleppemenetluses süüdi tuntud lastekirjaniku ning endise haridus- ja teadusministeeriumi töötaja Mika Arto Juhani Keräneni (37) alaealiste kehalises väärkohtlemises.

Kohtute pressiesindaja Krista Tamme kinnitusel mõistis kohus Keränenile kuue kuu pikkuse vangistuse. Mõistetud vangistus asendatakse aga 360 tunni üldkasuliku tööga, mille Keränen peab
ära tegema ühe aasta ja 6 kuu jooksul.

Katseajal peab süüdistatav alluma kriminaalhoolduse kontrollnõuetele, lisas Tamm.

Kriminaalasja raames esitatud tsiviilhagi katteks peab Keränen kannatanu kasuks hüvitama 59,85 eurot. Lisaks peab ta menetluskulude katteks tasuma kokku 419,86 eurot.

Süüdistuse järgi kasutas Keränen selle aasta 6. aprillil Tartus Sõbra tänava mänguväljakul füüsilist vägivalda kahe alaealise suhtes. Ta võttis 14-aastasel kannatanul õlgadest kinni ja pani oma parema jala kannatanu vasaku jala taha ning tõukas last, mille tagajärjel laps kukkus.

Pärast seda võttis ta teisel, 12-aastasel kannatanul kinni kuklapiirkonnast ja lükkas lapse porilompi pikali.

Lapsed helistasid seepeale ise politseisse ning korrakaitsjad alustasid kriminaalmenetlust. Tänasel istungil aga nõustus talle esitatud süüdistustega.

Keränen on lasteraamatute «Varastatud oranž jalgratas» ning «Peidetud hõbedane aardelaegas» autor. Kuni märtsikuuni töötas ta haridus- ja teadusministeeriumis avalike ja välissuhete talituse nõunikuna.

Varasemalt oli Keränen kriminaalkorras karistamata.

Tagasi üles
Back