Variku kool leidis remontija, kuid raha pole ikka

Variku kool enne renoveerimist.

FOTO: Sille Annuk / Postimees

Eilsel istungil tunnistas Tartu linnavalitsus Variku kooli ja spordihoone rajamise riigihankel edukaks OÜ Nordlin Ehitus pakkumuse kogumaksumusega 8 968 142 eurot. See annab alust arvata, et Variku kooli remont on kindel, kuid tegelikult see nii ei ole.

Tartu linnavalitsuse linnavarade osakonna ehitusteenistuse juhataja Priit Metsjärv ütles, et pakkumuse edukaks tunnistamine ei tähenda, et ehitustöid kohe alustatakse. Endiselt on kooli remontimise eelarvest puudu 3,4 miljonit eurot, mis peaks tulema haridusministeeriumilt. Tartu linna omaosalus projektis on 7,7 miljonit eurot.

Ebakindel tulevik

Metsjärv ei osanud öelda, millal haridusministeeriumi vastus tulla võiks. Tema sõnul jätkab linn praegu hankemenetlust, mis kestab ligi kuu aega. «Tartu linna otsused sõltuvad siiski haridusministeeriumist,» märkis ta.

Ent haridusministeeriumi toetusele on ka teisi pretendente. Tartu abilinnapea Madis Lepajõe sõnul on haridusministeerium põhikoolivõrgu korrastamise toetuse taotlused läbi vaadanud ning Variku kooli projektile ettekirjutusi ei olnud. «Aga nii mõnigi teine taotleja pidi oma projekti kriitilise pilguga üle vaatama,» lisas Lepajõe.

Tartu Variku kooli direktor Peeter Kikas sõnas, et linnavalitsuselt on saadud positiivseid vastuseid ning praegu ta veel puuduva raha pärast ei muretse. 

«Me oleme tegutsenud praeguse plaani järgi ja maja ehitajatele tühjaks teinud,» ütles Kikas. Ta lisas, et see plaan on ka ainukene. «Eks me ikka loodame, et raha leitakse,» nentis Kikas.

Suured plaanid

Variku kool remondiga plaanitakse ümber ehitada koolihoone ja hooviala. Koolimajas uuendatakse ruumilahendust, logistilist paigutust, siseviimistlust, kommunikatsioone ning sisustust. 

Säilivad hoone kandekonstruktsioon ning vahelae- ja välisseina paneelid. Osa õppepinnast lahendatakse avatud õppeala põhimõttel, nagu seda on tehtud äsja renoveeritud Raatuse koolis. See tähendab, et seinu saab kokku ja lahti pakkida, et muuta õppeklassi vajaduse korral suuremaks või väiksemaks. Aatriumiosa laiendatakse, et tekiks avaram puhkeala.

Kooli võimla asemele ehitatakse spordihoone, milles on kaks saali, jõusaal ja matisaal. Õhtuti oleks spordihoone kõigi huviliste päralt. Kooli hoovis paiknevatele spordiväljakutele paigaldatakse eri earühmadele mõeldud mänguvahendid ning on ka väike ala ekstreemspordisõpradele.

Kooli remont peaks algama 1. augustil, plaani järgi saavad lapsed uude koolimajja järgmise aasta septembris.

Tagasi üles