Politsei tabas tähelepaneliku inimese vihje peale joobes veokijuhi

jaga E-post prindi artikkel saada vihje loe ja lisa kommentaare

Foto on illustratiivne

FOTO: Eero Vabamaegi / PM/SCANPIX BALTICS

Eile pidasid politseinikud Tartumaal kinni joobes veokijuhi, kes oma vingerdava ja ohtliku sõidustiiliga kaasliikleja tähelepanu pälvis.

Teisipäeva õhtul kella 19 ajal teatas valvas liikleja häirekeskusele Tallinn-Tartu maanteel vingerdavast veoautost. Teatele reageerinud politseipatrull märkas kirjeldusele vastavat veokit ning andis sellele peatumismärguande. Veoki teel hoidmisega ametis olnud autorongi juht aga märguandele ei reageerinud ning jätkas rahulikku liikumist.

Raske masina hoo pani raugema politseinike pingutusi märganud abivalmis veokijuht, kes sundis aeglustades tema taga liikunud Kamazi pidurdama. Politseinikel õnnestus seejärel ohtlikke manöövreid teinud Kamaz Tallinn-Tartu-Võru-Luhamaa maantee 167. kilomeetril tee ääres peatada. Selgus, et veoauto roolis oli 46-aastane joobes Venemaa kodanik. Mees kõrvaldati liiklusest, peeti kuriteos kahtlustatavana kinni ning toimetati otsejoones arestikambrisse.

«Kinnipidamisel tunnistas mees, et oli eelneval ööl ära joonud mitu pudelit lahjat alkoholi, maganud ühe peatäie ning arvanud hommikul end sõidukõlbulik olema. Paraku vedas mehe kõhutunne ja terviseseisund teda alt ning ta istus raske täislastis masina rooli joobnuna. See otsus ühe kutselise juhi poolt on võrdväärne tahtlikult sooritatud kuriteoga ja sellele ei ole mingisugust õigustust,» tõdes Tartu patrulltalituse juht Alvar Pähkel.

Ta lisas, et selline vastutustundetu juht on potentsiaalne liiklusmõrvar ning on vaid puhas õnn, et traagilised tagajärjed seekord olemata jäid. Suur tänu tähelepanelikule liiklejale, kes teisi ohustavast juhist häirekeskust teavitas ning sellega ilmselt mõne elu päästis!

Valvsate kaasliiklejate abil on tänavu Lõuna-Eesti teedelt kõrvaldatud 153 joobes juhti.

    Tagasi üles