Piirivalvurid tabasid nädalavahetusel viis piiririkkujat

Tartu Postimees
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Pildil Vene Föderatsiooni piiritulp. Foto on illustratiivne.
Pildil Vene Föderatsiooni piiritulp. Foto on illustratiivne. Foto: Kristjan Teedema / Tartu Postimees

Laupäeval, 9. juunil kella 16 paiku avastas Värska piirivalvepatrull, et kaks meest liiguvad jalgsi Saatse saapas, mida tohib läbida üksnes sõidukiga ja peatumata. Mõlemad mehed peeti Sesniku küla lähistel kinni ja viidi asjaolude selgitamiseks kordonisse.

Piirivalve teenistuskoer tuvastas maastikul meeste teekonna ning jälgede uurimisel veenduti, et mehed olid ületanud Venemaa Föderatsiooni territooriumile jäävas Saatse saapas ebaseaduslikult ajutist kontrolljoont.

Piirivalvurid tuvastasid, et üks meestest oli 31-aastane Eesti kodanik, teine 44-aastane Eestis elav Venemaa kodanik. Eesti ja Venemaa Föderatsiooni piiriesindajate kohtumisel kinnitasid mõlemad, et toime on pandud ebaseaduslik kontrolljoone ületus. Kummalegi mehele määrati riigipiiriseaduse rikkumise eest 100-eurone rahatrahv.

Piirivalvebüroo juht Tamar Tamm selgitas, et täna on Saatse saabas Venemaa Föderatsiooni territoorium, kuid kahe riigi piiriesinduste vahel sõlmitud kokkuleppe järgi võivad Eestimaa elanikud ja meie külalised Saatse saabast läbivat teed teatud tingimustel kasutada. «Saatse saapasse saabumisel tuleb tähelepanelikult jälgida liiklusmärke ja hoiatussilte, mis keelavad teelõigu läbimist jalgsi. Ka sõidukiga liikudes ei tohi ses piirkonnas masinat seisma jätta ega teelt välja keerata, vaid kogu teelõik tuleb läbida peatumata,» märkis Tamm.  

Järgmisel päeval, 10. juuni õhtupoolikul tuvastasid Saatse kordoni piirivalvurid seiresüsteemidega kolme inimese liikumise piirirežiimi alas. Sündmuskohale liikus asjaolusid kontrollima mitu piirivalveekipaaži, kes pidasid kinni kolm piirialal olnud noorukit. Selgus, et tegu oli kohalike noormeestega vanuses 13-15 aastat. Piirivalvurid selgitasid noortele põhjalikult, miks piirirežiimialas viibida ei tohi, kuidas ajutine kontrolljoon kulgeb ning millised hoiatusmärgid annavad märku piirialale jõudmisest.

Piirivalvebüroo juht märgib, et nii kohalikel elanikel kui piiriäärseid paiku külastavatel inimestel on targem eksimuste vältimiseks endale selgeks teha ja kindlasti ka oma lastele selgitada, mida piiriäärsed tähised ja hoiatusmärgid tähendavad. Piirialale lähenemisest annavad märku kollasel taustal hoiatussildid, millest edasi minna ei tohi. Sealt kümmekond meetrit edasi, Eesti Vabariigi piiriposti juures seistes ollakse piirirežiimi alas, kus kõrvalistel inimestel ei ole lubatud viibida. «Punase-rohelisetriibulise Venemaa piiriposti juures olles on inimene aga juba ebaseaduslikult ületanud ajutist kontrolljoont,» kirjeldas Tamm.

Tänavu on piirivalvurid Eesti ja Venemaa vahelisel kontrolljoonel tuvastanud 54 piirirežiimi rikkumist ja üheksa ebaseaduslikku piiriületust, neist valdav osa piiriveekogul.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles