Algas Tartumaa koolide riigikaitselaager

Täna algas Tartumaa noorte riigikaitselaager.

FOTO: Ivika Lehtsalu/ Mari-Liis Päären

Eile algas Unikülas kõrgema sõjakooli juhendamisel korraldatav Tartumaa koolide riigikaitselaager, kus ligi 400 õpilast omandavad riigikaitseõpetuse praktilisi oskusi.

«Ma loodan, et laagri ühised eesmärgid saavad täidetud ehk siis mitte ainult õpilased ei saa omandada uusi oskusi ja kinnistada vanu teadmisi, vaid ka kadetid saavad arendada oma pedagoogioskusi. Arvan, et õpilastel tuleb lõbus õppelaager,» ütles laagri juht kadett Janno-Joosep Naaber.

Kolme päeva jooksul omandavad õpilased teadmisi ja oskusi meditsiinis, topograafias ja side alal, samuti õpivad, kuidas välitingimustes ellu jääda, toitu valmistada, püstitada varjualust, varjatult liikuda ning end moondada ja varjata. Samuti saavad õpilased sõjakooli kadettide juhendamisel proovida lasketiirus relvast laskmist. Õpilaste teadmised ja oskused pannakse proovile neljapäeval orienteerumisvõistlusel, kus igas kontrollpunktis tuleb täita erinevaid ülesandeid. Riigikaitselaager lõpeb neljapäeval lõpurivistusega.

«Mina ootan laagrist kõige rohkem seda, et oleks väga palju põnevat tegevust, saaks uusi oskusi ning ka tuttavaid,» ütles laagris osalev Jaan Poska gümnaasiumi 10. klassi õpilane Daisy Toim.  

Viiendat korda korraldatavas riigikaitselaagris osaleb ligi 400 õpilast Herbert Masingu ja Rõngu koolist, Ülenurme, Miina Härma, Hugo Treffneri, Tamme, Jaan Poska, Annelinna ja Elva gümnaasiumist ning Tartu kutsehariduskeskusest.  

Laagri korraldasid kõrgema sõjakooli maaväe põhikursuse 2. õppeaasta kadetid koostöös Tartumaa koolide riigikaitseõpetajatega. Laagri korraldamine annab kadettidele teadmisi ja oskusi riigikaitseõpetuse tundide ja välilaagrite planeerimiseks ning juhendamiseks. Samuti arendab praktiline kogemus nende kui sõjaväeliste juhtide organiseerimise, eestvedamise ja õpetamise oskusi.

Tagasi üles