Tulekahju seiskas Tartus raudteeliikluse, reisijad jäeti teadmatusse
Tartu-Tallinna ekspressrong asus kell 19 teele.

  • Umbes kell 20 selgub, kas minnakse üle käsitsi juhtimisele.
  • Infosulg kestis reisijate sõnul liiga kaua.
  • Elron lubab taksosõidud kinni maksta.

Täna umbes kella 15 paiku süttisid Eesti Raudtee Tartu jaama juhtimiskeskuse keldris elektrikaablid. Tulekahju tagajärjel katkes juhtimiskeskuse töö, mis omakorda pani seisma kogu raudteeliikluse.

Kui esialgu öeldi, et kõigi eelduste kohaselt täna rongiliiklus ei taastu ning inimesed peavad sihtkohta jõudma teiste sõidukitega, siis tegelikult läks kell 19 siiski Tartu-Tallinna ekspressrong 30-minutilise hilinemisega teele. Reisijatele öeldi, et vajadusel peatutakse ka väiksemates jaamades.

Elroni turundus- ja kommunikatsioonijuht Mariis Adamberg märkis, et nad on valmis hüvitama kõik tõrke tõttu tehtud taksosõidud. Seda, kas Elron võiks katta ka erakorralised hotellikulud, ei söandanud Adamberg kinnitada. «See sõltub olukorrast, vaatame igale juhtumile eraldi otsa,» lausus ta.

Asendusbusside infot lisatakse jooksvalt Elroni koduleheküljele.

Tartu vaksalis osteti õhtul paberil väljastatud rongipileteid tagasi. Elektrooniliste piletite eest antud raha tagasisaamiseks tuleb inimestel pöörduda Elroni poole. 

Kuni juhtimiskeskus on rivist väljas, jääb häirituks ka ümbruskondsete autoülesõitude seadmete töö. Kõikides nendes kohtades on abiks liikluse reguleerijad, sest fooridesse on jäänud vilkuma ülesõitu keelav punane tuli.

Tartu juhtimiskeskuse mõjuala ulatub Tallinna suunal Kärkna jaamani, Valga suunal Ropka jaamani ja Koidula suunal Reolani.

Rongiliikluse seiskumine tekitas Tartu raudteejaamas paraja segaduse. Vaksalihoones ja selle ümber oli ootamas kümneid teadmatuses reisijaid. Veidi pärast kella 17 polnud neist kellelgi aimu, millal probleem võiks laheneda. Infot ei tulnud ei ekraanidelt ega ühegi asjaomase ametniku suust. «Tallinn lihtsalt ei vasta meile,» sedastas silmanähtavalt närviline jaama teenindaja.

Mõne aja möödudes hakkasid saabuma asendusbussid, kuid ka nende liikumise kohta ei tulnud kusagilt selget teavet.

Et keegi ei paistnud organiseeritult informeerimisega tegelevat, haaras vahepeal juhtimise enda kätte Tartu Raatuse kooli 9. klassis õppiv Marco Florene. Ta kleepis infoekraanidele sildid «Rongid täna ei liigu» ning teavitas hõikudes ootajaid, kui maja ette saabus mõni buss.

Jaamast mõnesaja meetri kaugusel asuva juhtimiskeskuse tulekahju likvideerimine nõudis üksjagu palju aega. Veel veidi enne kella 18 nentis Eesti Raudtee pressiesindaja Monika Kaljusaar, et olulised ruumid on suitsu täis ning seetõttu pole teada põlengu põhjust ega ulatust. Seda, miks keegi ei asunud kohe pärast juhtunut jaama takerdunud reisijatele infot andma, ei osanud Kajusaar öelda. Tema sõnul kuulub sellekohane töö Elroni valdkonda.

Tagasi üles
Back