Peipsi järvele kalastama läinud eakas mees uppus

Peipsi järv.

FOTO: Margus Ansu / Postimees

Murelik naaber teatas eile õhtul piirivalvuritele, et tema eakas naabrimees läks õhtupoolikul Tartumaal Peipsiääre vallas Kolkja külas kaldaäärsele alale kalavõrke sisse laskma ning ei ole senini naasnud. Aiakäru, millega mees võrke vedas, seisis teataja sõnul tühjalt kaldal ning selle läheduses kedagi ei paista.

Teatele reageerinud Varnja piirivalvurid ühes mehe lähedastega kontrollisid kaldaäärseid alasid ja roostikku ning leidsid kaldast umbes 150 meetri kauguselt 69-aastase mehe uppununa. Eaka mehe surnukeha saadeti täpse surma põhjuse selgitamiseks lahangule.

Kogenud kordonijuhi Jalmar Ernitsa sõnul võis esialgsetel andmetel õnnetuse juhtumisele mõju avaldada ka uppunu jalas olnud suured kalamehesaapad, mis on küll roostikus ja madalas vees liikumiseks ideaalsed, ent nõuavad seejuures nende kandjatelt end nendesse riietamisel teadlikkust ja puusani ulatuvas vees liikudes tähelepanelikkust.

«Paraku ei ole harvad juhtumid, kus kalurid kahlajasaabastega liialt sügavasse vette satuvad, vesi üle saapaääre sisse tuleb ning nende sees olnud kaluri ujukina ümber keerab nii, et saapad korgina vee peale ja inimene vee alla lõksu jääb,» kirjeldas kalamehesaabastega kaasneda võivat ohtu Ernits.

Tagasi üles