Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Tartu toomkirik: pühakojast inimlike teadmiste katedraaliks

Välisvaade 2018. aastal. FOTO: PM/SCANPIX BALTICS

Tundub uskumatu, kuid läbi aastasadade üks Tartu sümbol-ehitisi olnud toomkirikust polnud seni ilmunud ühtki põhjalikku monograafiat või üldkäsitlust. Nüüd on see viga lõpuks parandatud, kui eile tuli trükist enam kui 300-leheküljeline koguteos «Tartu toomkirik. Katedraal. Raamatukogu. Muuseum».

Tellijale Tellijale

Väärikas vormis ja rikkaliku pildimaterjaliga raamatu koostasid Tartu ülikooli muuseumi direktor Mariann Raisma ja ülikooli kunstiajaloo teadur Krista Andreson. Koos mitmete tuntud kultuuriloolaste ja kunstiajaloolastega on teoses kokku võetud toomkiriku 800-aastane ajalugu ning tehtud põhjalik sissevaade Eesti ühe kõige vanema ja huvitavama looga hoone ehitus- ja tegevusloosse.

«Sellel hoonel on väga värvikas lugu, kuid siit iga päev mööda jalutades ei pruugi me sellele mälestusmärgile alati piisavalt tähelepanu pöörata. Arvestades toomkiriku tähendust Eesti kultuuriloos, võime vaid ette kujutada, mida kõike need seinad on näinud ning missuguste aegade tunnistajaks olnud,» rääkis Mariann Raisma, kellelt pärineb teose idee.

Tagasi üles
Back