Ühislaulmine paneb ERMi helisema

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

Väikesed koorilauljad. Pilt on illustratiivne.

FOTO: Margus Ansu

Sel pühapäeval, 1. aprillil kell 14 ootab Eesti Rahva Muuseum kõiki laulusõpru ühislaulmisele, mis avab ERMi koorimuusika projekti «ERM heliseb». 

«Ühislaulmine on uhkeks avalöögiks projektile «ERM heliseb», mis kutsub EV100 ning laulupeo 150. sünnipäeva puhul Eesti laulukoore nädalavahetustel ERMi musitseerima. Pühapäeval ootame ERMi sillale aga kõiki, kel viisid suul ja helin hinges,» ütles ERMi kultuuriprogrammi koordinaator Maarika Pokinen.

Projekti avamine ühislaulmisega «Paneme ERMi helisema!» sel pühapäeval toimub ERMi silla-alal (Muuseumi tee 2, Tartu; A-sissepääs). Üheskoos lauldakse tuntud ja armastatud koorilaule ning häid seltskonnalaule. Eeslauljateks on naiskoor Emajõe Laulikud ja Haaslava meeskoor, laulusõnad kuvatakse kaasalauljatele seinale. 

Koorimuusika projektis «ERM heliseb» on osalema oodatud kollektiivid igast Eestimaa kihelkonnast. Tänutäheks pakub ERM osalevatele kooridele tasuta muuseumikülastuse. Koori külaskäik jäädvustatakse ERMis aegade lõpuni ning projekti lõppedes, 2019. aasta teises pooles valmib ka väljapanek.

Tagasi üles