Kampaania kutsub kõndima

Pilt on illustratiivne.

FOTO: Liis Treimann

Tartu linnavalitsuse sotsiaal- ja tervishoiuosakond korraldab tänavugi kampaaniat «Jalgsi tervise nimel», mis kestab 26. veebruarist 20. maini.  Kaheteistkümnendat korda toimuvale kampaaniale oodatakse huvilisi registreeruma kuni 13. veebruarini. 

Kampaanias saavad osaleda kokku 50 inimest (25 naist ja 25 meest) vanuserühmast 40-65 eluaastat. Eelis on neil, kes varem pole selles kampaanias osalenud. Kampaania eesmärgiks on aktiveerida töötavaid keskealisi inimesi oma tervise nimel senisest rohkem jalgsi kõndima. Iga osaleja saab sammulugeja ja kõndimiskaardi, kuhu oma igapäevased sammud registreerida.

«Jalgsi tervise nimel 2018» kampaaniaga liituda soovijad peavad täitma elektroonilise registreerimisvormi aadressil https://goo.gl/forms/Ebq38cgsb4Xo3uqo1 ning seejärel teatab sotsiaal- ja tervishoiuosakond, kas soovija on osalejaks registreeritud. 

Eelmisel aastal osales jalgsikäimist propageerivas kampaanias 13 meest ja 37 naist, osalejate keskmine vanus oli 49 aastat. Kolmekuulise kampaania jooksul kõnniti kokku 42 133 875 sammu, päevas keskmiselt 10 672 sammu. Osalenutele tehti kehakoostise uuring nii kampaania alguses kui ka lõpus. Keskmiselt kaotati kõndimisega ligi 1 kg kehakaalu, vähenes keha rasvasisaldus ja kehamassiindeks.

Tagasi üles