Juhtkoerte tasuta tervisekontroll tõi maaülikoolile tunnustuse

Juhtkoer. Pilt on illustratiivne.

FOTO: Toomas Huik

Eesti juhtkoerte kasutajate ühing omistas tiitli «Juhtkoera sõber 2017» maaülikooli väikeloomakliinikumile, et tunnustada kliinikut viimasel tosinal aastal juhtkoertele tasuta tehtud tervisekontrollide eest.

«Koerte tervisega oli mullu tõsiseid probleeme. Näiteks juhtkoer Milagrosel diagnoositi vähk, kuid tänu õigeaegsele varasele diagnoosimisele õnnestus kjoer terveks ravida. Koostöö maaülikooli kliinikuga oli väga tihe ning meie loomad said kliinikust igal ajal abi,» rääkis juhtkoerte ühingu esinaine Gerli Kangur

Samuti oli üheks juhtkoerte kasutajate poolne argument kliiniku tunnustamisel selle koostöö sotsiaalministeeriumiga. Maaülikooli väikeloomaarstid tegid ettepanekuid juhtkoerte terviseuuringuks sotsiaalkindlustusameti poolt algatatud pilootprojektile.

Eesti maaülikooli kliinilise veterinaarmeditsiini õppetooli lektori Merle Valdmanni sõnul on jätkuva koostöö eesmärk ennetada tervisehädade süvenemist ja suunata probleemsed juhtkoerad spetsialistide vastuvõtule.

«Pidevalt on kontrollitud näiteks juhtkoerte kehakaalu, kuna ülekaalulisus ei ole üksnes kosmeetiline probleem – rasvkude viib paljude haigusseisundite tekkele. Juhtkoerte kasutajad saavad kliinikust soovitusi koerte toiduvaliku ja toidukoguste kohta. Pikematel tervisepäevadel on selgitatud eeskätt juhtkoerte tervisega seotud olulisemaid probleeme,» rääkis Valdmann. 

Juhtkoertega tegelevad väikeloomaarstid tunnustasid omakorda juhtkoerte kasutajaid, kes on olnud väga koostööaltid ning vaatamata sageli üsna piiratud võimalustele teinud kõik neist oleneva oma neljajalgsete abimeeste eest hoolitsemisel.

Tagasi üles