Euroopa parimad noored sulgpallurid võistlevad Tartus

Pildil sulgpallur Hans Kristjan Pilve.

FOTO: Erakogu

Saabuval nädalavahetusel, 8.-10. detsembrini toimub Annelinnas spordimajas Tartus sulgpalli juunioride Euroopa karikaetapp, kus osaleb üle kahesaja noore sportlase 25 erinevast riigist.

Võistlus toob Eestisse mitmed noorte absoluutsed tipud, kes võitnud medaleid ka juunioride tiitlivõistlustel. Eestlastel on heaks tulemuseks parimad võimalused kodusaalis mängivatel Karl Kertil, Marcus Lõol ja Hans Kristjan Pilvel. Kert ja Lõo, kes sel sügisel jõudnud kolmel juunioride Euroopa karikaetapil poodiumile, said paarismängus neljanda asetuse.

Parima asetusega on meeste paarismängus Christopher Grimley ja Matthew Grimley Šotimaalt, kes võitsid Eesti turniiri paarismängus ka eelmisel aastal ja said üksikmängus toona kaksikvõidu. Hans Kristjan Pilve loodab parimat tulemust üksikmängus, kus ta paar nädalat tagasi noorte U17 vanuseklassi EM-l sai 9. koha. Meeste üksikmängus on suurfavoriitideks Christo Popov ja Arnaud Merkle Prantsusmaalt.

Neidude seas on Eesti suurimad lootused seotud Mari Ann Karjusega, kes sai aga loosiga avaringis vastaseks esimese paigutusega Huang Yin Hsuani Hiina Taipeist.

Annelinna spordimajas mängitakse reedel eelringid, laupäeval veerandfinaalid ja poolfinaalid ning pühapäeval algusega kell 10 finaalid. Pealtvaatajatele on võistlus tasuta.

    Loe ka neid

    Tagasi üles