Kamp vabatahtlikke on otsustanud koputada inimeste südametunnistusele ja panna neid mõtlema, kas alati on mõistlik rikkis asjad kergekäeliselt ära visata ja aina uusi asemele osta. Niisamuti soovivad nad, et meistrimeeste oskused kaotsi ei läheks, vaid ka uus põlvkond saaks neist osa.
Sparki majas tegutseva Makerlabi juhatusse kuuluv Tarvo Metspalu on tööõpetusõpetajatelt kuulnud, et lapsed ei oska isegi saagi käes hoida. MTÜ Elukas juhatuse liige Jaana Ahlberg sõnas seepeale, et mis sest saagimisest rääkida, kui kääridega lõikaminegi on paljudele keeruline.
Igat masti meistrid
MTÜ Majakas juhatusse kuuluv Jiří Krejčí tunnistas nende kahe juttu kuulates, et tema ka ei oska kääridega sirgelt lõigata. Nii kutsuski ta sõbrad kokku ja sai üle kümne meistri erinevatelt elualadelt nõusse, et need tulevad laupäeval peetavasse paranduskohvikusse oma kogemusi jagama.
Meistrite juhendamisel saab laupäeval parandada jalgrattaid, teha metalli-, puidu või restaureerimistöid, putitada elektroonikaseadmeid või paigata katkiseid rõivaid. Oodatud on ka vanemad koos lastega, et ühiselt katkisi mänguasju taas elule turgutada.
«See ei ole töökoda, kuhu viskad oma eseme ja kõnnid ise minema, vaid pigem uurid koos meistriga, mis viga on ja kuidas seda võiks parandada,» rääkis Tarvo Metspalu.
Näiteks võivad kohale tulnud tehnikahuvilised üheskoos laiali lammutada mõne rikkis elektroonikaseadme ja otsida üles vea põhjuse. Kohapeal on ka palju elektroonikajuppe, millest võib parandamisel abi olla. Lisaks on Makerlabis analüüsiseadmed, mis aitavad tuvastada keerulisemaid elektroonikavigu.