Tartu abilinnapead pääsesid arestimajast

Valvo Semilarski ja Artjom Suvorov

FOTO: Sille Annuk / Kristjan Teedema / Montaaž

Täna hommikul oli Tartus Lõuna prefektuuri arestimaja ette kogunenud arvestatv hulk ajakirjanikke, et oodata kahe Tartu abilinnapea ja kahe teise samas asjas kinnipeetava vabastamist. Kinnipeetavad vabastatigi 48 tundi pärast kinnipidamist, nagu seadus ette näeb, kuid salaja, võõraste pilkude eest varjatult.

Tõenäoliselt viidi kahtlusalused majast välja tagahoovi kaudu, mistõttu ei avanenud ajakirjanikel võimalust küsida uurimise kohta täiendavaid küsimusi ja edastada vastuseid lugejatele. Eriti neile 1324 inimesele, kes hääletasid hiljutistel kohalikel valimistel Valvo Semilarski ja Artjom Suvorovi poolt.

Veidi pärast seda, kui kahtlustavad olid arestimajast välja viidud, astus uksele üks arestimaja töötaja, kes kõnetas ajakirjanikke. Ta lausus, et arvab teadvat, miks ajakirjanikud ootavad, kuid need isikud, keda ootajad ootavad, ei viibi enam majas.

Lõuna ringkonnaprokuratuuri kinnitusel ei esitanud prokratuur ühegi kahtlustatava suhtes kohtule vahistamistaotlust. Pressiesindaja vahendusel edastas prokurör Margus Gross, et kuna abilinnapead astusid ametist tagasi, puudub neil võimalus toime panna uusi kuritegusid ja seetõttu ei näinud ta ka vajadust taotleda nende vahistamist.

Tartu Postimees on püüdnud mõlemat endist abilinnapead täna telefonitsi korduvalt tabada, ent nende telefonid on välja lülitatud.

Kolmapäeva hommikul esitas prokuratuur korruptsioonivastase seaduse alusel kahtlustused Tartu abilinnapeadele Valvo Semilarskile (Reformierakond) ja Artjom Suvorovile (Keskerakond). Altkäemaksu andmise kahtlustused esitati ka kahele ärimehest eraisikule, kellest üks võib meediale teadaolevalt olla tuntud ärimees Aivo Pärn.

Tagasi üles
Back