Kaasava eelarve võitjateks tulid dendropargi terviseradade ja liikuma kutsuva hoovi idee

Tartu kaasava eelarve võitis sellel aasta idee, millega tulevad dendroparki liikumisrajad.

FOTO: Erakogu

Kolmapäeva õhtul selgusid selle aasta Tartu kaasava eelarve võiduideed. Kõige enam toetasid tartlased 1177 häälega ideed number 10 «Liikumisrajad Emajõe kaldal ja Tähtvere dendropargis». Teisena teostab linn tuleval aastal idee number 9 «Liikuma kutsuv hoov», mis sai tartlastelt 1082 häält.

Võiduidees kulgeksid liikumisrajad mööda Emajõe kallast algusega Tähtvere spordipargist ning hõlmaksid ka Jänese matkarada ning dendroparki. Liikuma kutsuva hoovi idee on Mart Reiniku kooli siseõues luua kõigile avatud turvaline ala liikumiseks ja õuesõppeks.

Hääletamisel osales 4635 tartlast, kes andsid kokku 9090 häält. Hääletamas käinud tartlaste arv oli Tartu kaasava eelarve viieaastase ajaloo suurim. 2016. aastal oli hääletajaid 4178, kes andsid 8211 häält. Ideede pingereaga on võimalik tutvuda hääletuskeskkonnas volis.ee.

Vastavalt kaasava eelarve tingimustele viiakse 2018. aastal ellu vähemalt kaks enim hääli saanud ideed. Ühe idee maksumuse ülempiiriks on 75 000 eurot. Kokku on kaasava eelarve kogusummaks 150 000 eurot.

Kevadel alanud kaasava eelarve protsessi esitati 56 ideed, millest aruteludele jõudis 26 ja hääletusele 20 ideed. 

Tagasi üles