Kutsekool ootab lapsevanemaid töötubadesse

Selliseid šedöövreid, nagu kutsehariduskeskuse meistrivõistlustel sünnivad, lapsevanemad laupäeval õppida ei saa, küll aga annavad kooli õpetajad näpunäiteid lihtsamate soengute tegemiseks.

FOTO: Sille Annuk

Tartu kutsehariduskeskus on laupäeval nii praeguste kui tulevaste õpilaste vanemate päralt. Lisaks kooliga tutvumisele saavad emad-isad ise õppida mõne uue oskuse soengu seadmisest pannilabida meisterdamiseni.

Kasulikku nõu saavad lapsevanemate päeval ka need vanemad, keda huvitab, mida peaks teadma väiksemate võimetega õpilase võimalustest kutseõppes.

Töötubades on aga võimalik näiteks pagar-kondiitri kutseõpetajate käe all pärmitaignast saiu küpsetada, puutöökojas ise vahtrapuust pannilabidat meisterdada või õmblusklassis oma püksipaari või seeliku pikkust kohendada. Õppida saab suhtlemise ja koduremondi algtõdesid, juuste hoolduse ja soenguseadmise nippe, kingituste pakkimist ning perekonnaloo jäädvustamist fotoalbumisse.

Kõik tegevused-töötoad on osalejatele tasuta ning lisaks saavad kõik koolisööklas lõunasuppi maitsta. Lapsevanemate päev toimub nii Kopli 1 kui Põllu 11 õppekorpustes algusega kell 10.00. Selleks, et töötubades kõigile kohti jaguks, palub kool huvilistel end eelnevalt registreerida. 

Tagasi üles