Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Tartu linna eakate terviseolümpia tuleb taas

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Tartu terviseolümpia tuleb taas. | FOTO: Kristjan Teedema

12. oktoobril kell 11-15 toimub Tartu ülikooli spordihoones (Ujula 4) juba viiendat korda Tartu linna eakate terviseolümpia. Olümpiale oodatakse registreeruma 4-liikmelisi võistkondi alates 65. eluaastast.

Terviseolümpia on meeleolukas seltskondlik rahvaspordivõistlus, kus nejaliikmelised võistkonnad võistlevad täpsuses, osavuses ja kiiruses. Eesmärk on aktiveerida ja motiveerida ka eakamaid tartlasi olema kehaliselt aktiivsed ja pakkuda neile võimalust omavahel võistelda.

Võistlused ei ole keerulised ega nõua erilist ettevalmistust, pigem on tegemist lõbusa meelelahutusega. Sarnaselt eelmisele aastale on ka sel korral võistkondadel võimalus ise välja pakkuda üks ülesanne. Kõikide ettepanekute seast valitakse välja üks, mis võetakse võistluste programmi.

Terviseolümpial osalevatel võistkondadel tuleb eelnevalt registreeruda ning saata soovitud ülesande kirjeldus Tartu linnavalitsuse sotsiaal- ja tervishoiuosakonna tervishoiuteenistuse meiliaadressil tht@raad.tartu.ee hiljemalt 29. septembriks.

Võistlejate arv on piiratud. Registreerimisel teatada võistkonna nimi, võistkonna juhi nimi ja kontakt (meiliaadress ja telefon) ning võistkonna koosseis (ees- ja perekonnanimed, vanused). Võistkonna juht võib olla ise üks võistkonna liige. Vajadusel täpsustav teave telefonil 7361 322. Terviseolümpial osalemine on kõigile tasuta.

Võistkondade juhtidele toimub eelnevalt infopäev, kus tutvustatakse juba täpsemalt kavas olevaid võistlusi. Terviseolümpiale on oodatud ka publik, kellel on võimalus lisaks võistlejatele kaasaelamisele saada osa tervisekontrollist ja nõustamisest ning erinevad asutused tutvustavad oma tervisetooteid.

Esimest korda toimus Tartu linna eakate terviseolümpia 2013. aastal ning siis osales 10 neljaliikmelist võistkonda. 2014. aastal toimunud terviseolümpial osales 19 võistkonda, 2015 aastal 20 võistkonda ja 2016. aastal juba 23 võistkonda.

Tagasi üles