Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Rõhul läheb suureks kündmiseks

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Sügiskünd. | FOTO: Margus Ansu

Reedel ja laupäeval toimuvad Tartumaal Eesti tänavused künnimeistrivõistlused. Samal ajal leiab aset ka Tehnika Teeviit 2017, kus toimuvad põllumajandustehnika ja muu rasketehnika töödemonstratsioonid ning huvilistel on võimalik ka ise masinaid proovida.

«Künnivõistlustel on Eestis aastakümnete pikkune traditsioon, kus selgitatakse välja tõelised künnimeistrid. Sel aastal teeme koostööd Eesti maaülikooliga ning võisteldakse nii kõrrepõllul kui ka rohumaal,» ütles Margus Ameerikas, Eesti künniseltsi juhatuse liige. Ta lisas, et samuti on plaanis VIP künnivõistlus, kus maaeluministrile pakuvad konkurentsi mitmed tuntud inimesed, näiteks Tartu linnapea Urmas Klaas, olümpiavõitja Gerd Kanter, maaülikooli rektor Mait Klaassen ja teised.

Tehnika seatakse üles Rõhu katsekeskuses ja Haage Agro põldudel, kus muuhulgas näeb ka pullingut ehk raskusveovõistlust traktoritega, saab osaleda künnikoolitusel, uudistada vanatehnika näitust ning elada kaasa erinevatele põllumajandustehnika esitlustele. Demonstreeritakse ka kündi vanade traktorite ja hobustega, samuti rehepeksu. Toimuvad põllumajandusmuuseumi õpitoad ja juhendajatega ekskursioonid Rõhu viljapuu- ja marjaaeda.

Selle aasta Eesti künnimeistrivõistluste ametlik avamine toimub 15. septembril algusega kell 13. Kahepäevasel üritusel osalevad oma tehnikaga suurem osa põllumajandustehnikat müüvatest firmadest, erinevad organisatsioonid, vanatehnika klubi, määrde- ja varuosadefirmad jne.

Oma masinatega on veel võimalik töödemonstratsioonidele liituda ning näitusele oodatakse kõikvõimalikku vanatehnikat.

Tagasi üles