Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Tartus tuleb esimest korda laste- ja noortekirjanduse festival

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Lasteraamatud. | FOTO: Margus Ansu / Postimees

Selle kuu lõpus, 28.-30. septembrini leiab Tartus esimest korda aset laste- ja noortekirjanduse festival. See pakub kirjanduslikke konkursse, kohtumisi kirjanikega, kirjanduslikke retki ning mitmesuguseid muid ettevõtmisis nii lastele, noortele, peredele kui ka laste- ja noortekirjanduse huvilistele täiskasvanutele.

Festivalil astuvad üles laste- ja noortekirjanikud nii Eestist kui ka teistest maadest, teiste seas Astrid Lindgreni loomingu pikaajaline uurija ning raamatu «Kasutad ebatavalisi sõnu ... Astrid Lindgreni keel» autor Lena Törnqvist, samuti soome lastekirjanik Linda Liukas, kelle sulest ilmunud lastele mõeldud programmeerimisraamatut «Tere, Ruby! Programmeerimisseiklused» (ilmunud eesti keeles 2016) on juba tõlgitud enam kui kahekümnesse keelde.

Eesti kirjanikest on festivalile oodata Aidi Vallikut, Ilmar Tomuskit, Heiki Vilepit, tänavuse lastekirjanduse preemia laureaati Reeli Reinausi ning mitmeid teisi. Kirjanike esinemiste kõrval leidub ka niisuguseid üritusi, kus astuvad üles lapsed ja noored ise – peetakse nii kooliõpilaste Luuleprõmmu Tartu ja Tartumaa voor kui ka uudiskirjandusele keskenduv üritus, kus teoseid tutvustavad koolinoored.

Lapsed ja noored on oodatud osa võtma ka kahest konkursist: festivali nime konkurss, kuhu oma ideid võivad pakkuda kõik huvilised, ning Tartu-teemalistele lühivormidele keskenduv omaloomingukonkurss, kus põhikooli- ja gümnaasiumiõpilased saavad osaleda haikude, teemantluuletuste või miniatuuridega.

Festivali peakorraldajad on Eesti kirjanduse seltsi, Tartu linnaraamatukogu ning Eesti emakeeleõpetajate seltsi esindajad. Kavaga saab peatselt tutvuda Tartu linnaraamatukogu veebilehel luts.ee.

Tagasi üles