Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Kooliaastat tervitab esimese koolikella jooks

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Koolikell | FOTO: Elmo Riig / Sakala

Suvevaheaja viimane päev möödub Tartus sportlikult: 31. augustil toimub kesklinnas esimese koolikella jooks. Oodatud on ka kõik suured sportlased, sest selle heategevusjooksuga toetatakse liikumispuudega lapsi ja noori.

Heategevusjooksu osavõtumaks on vähemalt üks euro. Annetustena kogutud osavõtutasuga toetatakse Tartusse liikumispuudega lastele ja noortele spordisaali rajamist ning spordihuviliste invatransporti sinna, rääkis jooksu korraldava Tarbatu tervisepargi tegevjuht Kadri Pill.

Tema sõnul on heategevusjooksu juhtmõte aidata liikumispuudega lapsed samuti sportima. «Ka liikumispuudega lapsed ja noored soovivad proovida erinevaid spordialasid ja valida endale meelepärane harrastus, mis arendaks neid nii füüsiliselt kui ka vaimselt,» märkis Pill. Ta tõdes, et tihti on see erinevatel põhjustel raskendatud või lausa võimatu.

Esimese koolikella jooksul on täiskasvanutele ja gümnaasiumiastme õpilastele kavas umbes kolme kilomeetri pikkune distants Toomemäel. Veel on eraldi stardid kolme- kuni kuueaastastele, 1.-4. klassi ja 5.-9. klassi lastele. Jooksudele saab registreeruda 28. augustini internetis aadressil www.tervisepark.ee/uudised või võistluspäeval kohapeal.

Lisaks sellele oodatakse ettevõtete ja organisatsioonide kolmeliikmelisi võistkondi osa võtma ratastoolirallist, millele saab eelregistreeruda telefonil 5342 0760 või info@tervisepark.ee.

Kogupereüritusel saab osaleda paljudes teisteski tegevustes. Õhtu lõpetab Lauri Liivi ja Olav Ehala kontsert.

Tagasi üles