Luunja vallavanem: valitsus kuulas meid

Luunja vallavanem Aare Anderson.

FOTO: Sille Annuk

Luunja rahvas sai mis tahtis. Poolteist aastat haldusreformi vastu protestimist kandis kohaliku rahva vaatevinklist vilja ning valitsus lubab vallal jätkata iseseisvana.

«Tunneme tohutut kergendust, aga ka suurt väsimust,» tõdes Luunja vallavanem Aare Anderson. Võimalus, et vald sundliidetakse Tartu linnaga, on olnud pikalt õhus. Küsimus on seganud nii vallaelanike igapäevarütmi kui vallavalitsuse tööd. «Nüüd saame naasta oma igapäevase elu juurde,» rääkis vallavanem.

Tartu linna näol oli vallale olemas tõsine kosilane. Andersoni hinnangul said lõpuks aga otsustavaks valitsuseliikmetele esitatud argumendid ja suur rahva tahe. Peamiste iseseisvana jätkamise argumentidena nimetas ta asjaolu, et linna- ja maaelu kokku sobitamine on äärmiselt keeruline ning ka seda, et vallarahval on õigustatud ootused avalikele teenustele, mida vallavalitsus on arendanud spetsiifiliselt pidades silmas üksnes oma elanikke.

«Oleme alati rõhutanud, et kogukonna sõna maksab enesemääramise osas, seda tahet ei tohi alahinnata,» leidis Anderson ja lisas, et ilmselt tundsid kohalikku tahet lõpuks ka valitsuse liikmed.

Tagasi üles
Back