Kutsehariduskeskus avab uued erialad

FOTO: Kristjan Teedema

Tartu kutsehariduskeskuses saab sügisest õppida kolme uut, turismi- ja kaubanduseriala.

Esimest korda saab Tartu kutsehariduskeskuses omandada aktiivtegevuste instruktori eriala. Tegu on aktiivse puhkuse ja matkade juhendajaga, kelle käe all saavad inimesed looduses ohutumalt seigelda.

Praktikaettevõttega koostöös on võimalik spetsialiseeruda jalgsi- ja veematkade juhiks, köietöö- ja seikluspargi instruktoriks ning maastikuvibu instruktoriks. Sellele erialale sisseastumiseks tuleb sooritada ka kehalised katsed.

Uus eriala on ka maaturismile spetsialiseerunud turismiettevõtte teenindaja. Kutsekoolis saab õppida, kuidas tutvustada turistidele piirkonda ja sealseid teenuseid ning korraldada elamus- ja vaba aja tegevust.

E-kaubanduse spetsialiste seni koolides õpetatud pole, kuid nüüd on võimalus e-kaubanduse valdkonnas juba töötavatel inimestel oma erioskusi täiustada. Õpe on töökohapõhine, kus õpitakse, kuidas püsti panna oma e-pood, kuidas seda turundada ja millised reeglid valitsevad e-kaubanduses.

Tänavu on Tartu kutsehariduskeskuse valikus 73 eriala, nende seas on 21 eriala, mida õppides saab korraga omandada keskhariduse ja kutseoskused.

Avaldusi kutsekeskhariduse ja haridusnõudeta erialadele võetakse vastu 28. juunini.  Keskhariduse ja põhihariduse alusel kutseõppe erialadel on dokumentide vastuvõtt 4. augustini.

Tagasi üles