Politsei konfiskeeris Tartumaa mehelt suure koguse narkootilist ainet
Täiendatud!

Politseioperatsiooni käigus Tartust leitud narkootiline aine.

FOTO: Politsei

Varasemalt narkokuritegude eest korduvalt karistatud neli meest sattusid taas politsei huviorbiiti. Meeste valdusest leidsid korrakaitsjad vähemalt 1,4 kilogrammi narkootilist ainet.


Narkopolitsei korraldas 1. märtsil operatsiooni, mille käigus peeti kinni Tartumaal Tõrvandis elav mees. Tema korterist leiti 1,4 kilogrammi pulbritaolist ainet. Operatsioonis lõid kaasa ka Põhja prefektuuri korrakaitsjad, kes tabasid Harjumaalt kaks sama kriminaalasjaga seotud kahtlusalust.

Kinnipeetute ütlused viisid ka neljanda arvatava kaasosalise tabamiseni. 9. märtsil pidas politsei Tartus kinni 26-aastase Toomase.

Lõuna ringkonnaprokuratuuri pressinõuniku Kristina Kostina kinnitusel rahuldas kohus prokuröri taotluse ning võttis mehed kuni kuueks kuuks vahi alla. Meestele esitatud kahtlustus kätkeb narkootilise aine suures koguses ebaseaduslikus käitlemises.

«Ekspertiisis selgub, mis ainega on tegemist ning ka selle täpne kogus. Kiirtest näitas, et tegemist on amfetamiiniga,» kinnitas Lõuna ringkonnaprokuratuuri eriasjade prokurör Marju Persidskaja.

Lõuna prefektuuri narkokuritegude talituse juht Jarek Pavlihhin lisas, et tegemist on läbi aegade suurima Lõuna-Eestis korraga avastatud amfetamiini kogusega.

Konfiskeeritud narkootilise aine tänavamüügihind võinuks ulatuda 21 000 euroni.

Tagasi üles