Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Tartusse tulebki Öö tänav

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Päeva parki tuleb uus tänav, mille nimeks saab Öö. Arhiivifoto. | FOTO: Margus Ansu

Tartu linnavolikogu määras kesklinnas Päeva pargi alal rajatavale uuele kvartalisisesele tänavale nimeks Öö tänav.

Tänavale nime määramise eelnõu avalikustamisel pälvis enim toetust Öö tänava nimi, mida esitati 173 korda. Järgnesid Tähepargi tänav - 58 korda, Pargi põik - 49 korda, Marsi tänav - 36 korda, Päeva põik - 29 korda, Linnapargi tänav - 21 korda ja Päikese tänav - 20 korda.

Öö tänava nime toetas ka volikogu kultuurikomisjon.

Päeva ja Pargi tänavat ühendama hakkav Öö tänav rajatakse vastavalt detailplaneeringule, mis lubab ehitada Karlova linnapoolsesse serva kolmteist uut kortermaja ning määrab avalikult kasutatava pargiala ja selle kujunduspõhimõtted.

Eestis on olemas kolm kahetähelist tänavanime: Ao tänav Tallinnas, Elvas ja Raplas, Oa tänav Tartus, Tallinnas ja Tõrvas ning Öö tänav Narvas ja nüüdsest ka Tartus.

Lisaks saatis volikogu avalikustamisele Ropka tööstuse linnaosas tänavale nime määramise eelnõu ettepanekuga anda tänavale Lõõtsa tänava nimi.

Lähedal asuvad Sepikoja, Alasi, Ääsi ja Vasara tänav, seetõttu soovitakse jätkata sepatöö-teemaliste nimedega nagu näiteks Meisli, Lõõtsa või Haamri tänav. Kinnistuomaniku eelistus on Lõõtsa tänava nimi.

Ettepanekuid ja vastuväiteid eelnõu kohta saab esitada 5. maini Tartu Linnavolikogule e-posti aadressil volikogu@raad.tartu.ee.

Tagasi üles