Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Galerii: abituriendid võtsid viimasest koolipäevast viimast

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje

Täna kõlas tuhandete abiturientide jaoks viimane koolikell ning peatsed vilistlased võisid lõuna ajal panna selga kõige jaburamad rõivad, et piduliku aktusega alanud hommik jätkuks tutipäevana.

Tartu Kristjan Jaak Petersoni gümnaasium saatis täna riigieksamiteks valmistuma oma päris esimese lennu, mille lõpetajad kolm aastat tagasi sellesse uude kooli astusid. Varasemalt KJPG lõpetanud noored olid senise Kivilinna gümnaasiumi õpilased.

Petersoni abiturientide koolipäev algas pidulikult aktuse, tordisöömise ja lemmikõpetaja viimase tunniga. Seejärel vahetasid kõik aga riided ja alustasid õues kehalise kasvatuse tundi, mida vedas kooli direktor Merike Kaste. Peale lõunat rivistus 183 abiturienti aga rongkäiguks, mis suundus Annelinnast Toomemäele, et pesta puhtaks seal seisva Kristjan Jaak Petersoni saapad.

Kui abituriendid olid pühalikku vannet andes tõotanud kasutada edaspidises elus trigonomeetria valemeid ning eelistada toitumisel pelmeene ja stritslit, andis direktor neile rohelise tule, et veidi puhata ja seada end valmis õhtuseks koolipeoks.

Juba eeloleval esmaspäeval tuleb aga neil kõigil istuda puhanud peaga eksamipinki, et näidata oma parimaid oskuseid ja teadmisi eesti keele riigieksamil.

Tagasi üles