Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Ministeerium otsib vanglast vabanejatele tugiteenuse pakkujat

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Pildil Tartu vangla. | FOTO: MARGUS ANSU/PM/SCANPIX BALTICS

Justiitsministeerium kuulutas välja riigihanke, et pakkuda aastatel 2017–2019 Lõuna-Eestis vanglast vabanejatele ajutist majutusteenust koos nõustamisega.

«Meie eesmärk on suurendada vanglast vabanenute osalust tööturul ning vähendada võimalust, et nad satuvad uuesti kuritegelikule teele. Kes tunneb, et soovib kaasa lüüa huvitavas projektis ja panustada ühiskonna turvalisusse, kutsume neid riigihankel osalema,» ütles projektijuht Stanislav Solodov.

«Harjumaal, Pärnumaal ja Jõhvis teenus juba toimib, aga Lõuna-Eesti on jäänud vaeslapse rolli ning soovitame kõigil huvilistel kindlasti osaleda teabepäeval 16. märtsil Tartu kohtumajas,» lisas ta.

Lisaks püsiva elu- ja töökoha otsimisele on teenuse osaks rehabiliteerimist soodustavad tegevused, nagu sotsiaal- ja psühholoogiline nõustamine. Seeläbi aidatakse vanglast vabanenul lahendada eluliselt olulisi küsimusi, luua kontakt ametiasutuste ja võimalike tööandjatega, toetatakse suhete taastamist lähedastega jms.

Riigihanke tähtaeg 3. aprill.

Tagasi üles