Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Uus raamat selgitab õiguse ja õigusteaduse põhitõdesid

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
FOTO: Repro

Veebruari lõpus ilmus Tartu ülikooli kriminaalõiguse professori Jaan Sootaki koostatud raamat «Õigus igaühele», milles antakse ülevaade Eestis ja Euroopas üldiselt kehtivast õigusest.

«Õigus igaühele» on kasulik lugemine kõigile, kellel huvi õiguse ja õigusteaduse vastu. Raamatu iga peatükk on varustatud ka viidetega tähtsamale eestikeelsele kirjandusele ja võõrkeelsetele allikatele, et sellel, kellel tekib konkreetse teema vastu sügavam huvi, oleks võimalik iseseisvalt lisamaterjali hankida.

Arvestades tänapäeval tavalist rahvusvahelist suhtlemist ja võõrkeelse kirjanduse kasutamist, on lisana toodud õigussõnastike loetelu, kust leiab õigusterminite vasteid inglise, ladina, prantsuse, saksa, soome ja vene keeles.

«Idee sellise raamatu koostamiseks sündis soovist teha midagi laiemale huviliste ringile. Tegemist ei ole kindlasti ei käsiraamatu ega juhendiga oma äri alustamiseks, vaid põhitõdesid pakkuva kogumikuga,» rääkis raamatu koostaja Jaan Sootak.

Tagasi üles