P, 1.10.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Pliidisuust pudenenud süsi tõi kortermajja põlengu

Risto Mets
Facebook
Comments
Lootuse tänaval süütasid pliidi alt pudenenud tukid põlengu.
Lootuse tänaval süütasid pliidi alt pudenenud tukid põlengu. Foto: Lõuna päästekeskus

Ööl vastu tänast põlesid Tartus Lootuse tänava puitmajas korter ja trepikoda. Elanik vajas arstiabi.

Lõuna päästekeskuse teatel saabus väljakutse 12. jaanuaril kell 0.42. Kohale sõitnud päästjad selgitasid, et tulekahju oli alanud korterist, kus põlesid põrand ja voodimadrats ning koridoris põles sinna visatud tekk.

Suitsusukeldusvarustuses päästjad tõid majast välja vingu sisse hinganud mehe, kes anti üle kiirabile. Tulekahju kustutati kiiresti ja kaugemale see ei levinud.

Päästetöö juhi andmetel sai põleng alguse hooletusest pliidi kütmisel, koldest välja lennanud süsi oli süüdanud põrandakattematerjali. Korteris elav mees püüdis põlengut tekiga summutada, kuid see süttis ja süütas voodimadratsi.

Päästjad leidsid korterist tuleohutusnõuete rikkumisi veelgi. Ruumides ei olnud suitsuandureid ja ahjuesine oli täis põlevmaterjali. Tuleohutusnõuete rikkujaga tegelevad edasi menetlusinspektorid.

Päästeamet tuletab meelde, et lahtise tulega ümberkäimisel tuleb olla äärmiselt hoolikas ning kamina või ahju uks peab küdemise ajal olema kinni. Koldesuu ette peab olema paigaldatud tulekindel metallplaat, mille laius on koldesuu äärtest külgedele 10 sentimeetrit ja koldesuust kaugemale 40 sentimeetrit.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles