T, 31.01.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Kultuurifoobiaid saab kärpida söögi ja tantsuga

Kultuurifoobiaid saab kärpida söögi ja tantsuga
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Nastja Pertshonok ja Dan Prits usuvad, et rahvusvahelisest majast võiks olla kasu nii Tartusse saabunud välismaalastele kui ka tartlastele endale.
Nastja Pertshonok ja Dan Prits usuvad, et rahvusvahelisest majast võiks olla kasu nii Tartusse saabunud välismaalastele kui ka tartlastele endale. Foto: Sille Annuk

Välismaalasega koos töötav eestlane ootab kolleegi koosviibimisele. Välismaalane on jäänud kohtumisele juba pool tundi hiljaks, eestlane on ägestunud ja kuri, kuid siin töötavale ja elavale välismaalasele pole see probleem. Tema kodumaal jäävad bussid alati vähemalt pool tundi hiljaks.

Selline kultuuribarjäär on tuttav Dan Pritsile ja Nastja Pertshonokile, rahvusvahelise maja eestvedajatele. Mõlemad on elanud Lähis-Idas, Prits veel USAs, Pertshonok on pärit Venemaalt ja elanud Skandinaavia riikides. 2011. aastal olid nad maailmaharidusega tegeleva ja diskrimineerimise vastu võitleva MTÜ Ethical Links loojaid.

Ülelinnaline suurprojekt

Tagasi üles