Karlovlase koju ilmus harilike inimeste veidrusi

Aadi Tegova (vasakul) ja Toomas Kuusing istuvad lastetoas. Nende vahel on maal «Kala mädaneb peast, härra» aastast 2014. Pildil on ühel vanahärral peas titemüts, kandikul on kala. Samas toas on veel üks maal ja üks graafiline leht.

FOTO: Sille Annuk

Voronja galerii korternäituste sari ulatub teist korda Karlovasse. Kunstilembestel inimestel on võimalus täna ja järgmisel esmaspäeval seada sammud helerohelisse tornikesega majja ühte korterisse aadressil Tähe 75–11. Tartu lastekunstikooli direktori Aadi Tegova kodus saab vaadata maale ja graafikat, mille autor on Toomas Kuusing.

Tellijale

Maja vastas asub Karlova teater. Korterisse sisenemiseks tuleb tõusta teisele korrusele. Sisseastujat võtab köögilaua kõrval seinal vastu suur värviline maal, millel ajavad asju kümned inimesed, mõnigi neist tundub omamoodi veider.

Teine sama mõõtu suur tumedates toonides maal paistab magamistoas. Pildil vaatavad poolkaares inimesed, kuidas kukk kargab kana. Samasugune linnupaar on ainult kahekesi suures plaanis Kuusingu graafilisel lehel «Koos», mille Tegova on ostnud Tartu noore kunsti oksjonilt.

Tagasi üles