Õpilased hakkavad koolis võidu laulma

FOTO: Tartu Kutsehariduskeskus

Tartu kutsehariduskeskuse rekreatsioonikorralduse eriala teise kursuse õpilane Otto-Georg Kirsi otsustas oma lõputöö siduda muusikaga ja korraldada kutsekoolis õpilastele laulukonkurss.

Neljapäeval, 31. märtsil leiabki aset kutsehariduskeskuse Kopli tänava saalis kontsert KuldNokk, kus astuvad üles kaksteist solisti, kelle seas on kaheksa neidu ja neli noormeest.

KuldNoka peakorraldaja, rekreatsioonikorraldust õppiv Otto-Georg Kirsi on terve elu muusikaga tegelenud ja sealt tuli ka idee koolis muusikaline üritus korraldada. «Kui ma kooli juhtkonnalt uurisin, millist üritust võiks korraldada, siis nad arvasid, et laulukonkurss oleks tore, sest sellist konkursi-formaadis üritust pole kutsehariduskeskuses olnud,» lisas Kirsi.

Nii riputaski noormees kooli plakatid üles, milles kutsus kutsehariduskeskuse õpilasi konkursil osalema ja julgelt oma demosid saatma. Kokku laekus 21 demo, millest KuldNoka peakorraldaja valis välja kaksteist. «Nii suurt osavõttu ma tegelikult ei oodanud,» kinnitas Kirsi.

Konkursil kõlavad nii esinejate omaloomingulised palad, enamasti aga tuntud poplaulude kaverid. Teiste hulgas saab kuulda nii iiri rokkbändi The Cranberries kui ka Justin Bieberi loomingut.

Lauljaid hindab kolmeliikmeline žürii, kuhu kuuluvad saate «Eesti otsib superstaari» 2015. aasta finalist Karl Gustav Adamsoo, koori- ja ansamblilaulja Elisabet Kirsi ning Palamuse laulustuudio ja Põltsamaa ühisgümnaasiumi lauluõpetaja Karmo Toome.

Laulukonkursi peaauhinnaks on Intsikurmu muusikafestivali pass.

Kuigi konkursil osalevad kutsehariduskeskuse õpilased, siis korraldaja sõnul on üritusele oodatud homme ka kõik teised.

Kontsert leiab aset 31. märtsil kell 18 Tartu kutsehariduskeskuse Kopli tänava õppehoones. Üritus on kõigile tasuta ja kestab orienteeruvalt kaks tundi.

Tagasi üles