Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >
Postimees 160 Juubeli puhul loe seda lugu tasuta!

Vaheaeg pani nobedad näpud meisterdama

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Õpetaja Külli Valk näitas vendadele Paul (vasakul) ja Villem Piirimäele, kuidas paberitükke punudes valmib korv. | FOTO: Sille Annuk

Eile pärastlõunal harjutasid vennad Paul (9) ja Villem Piirimäe (7) lihavõttemunale korvi punumist. Nende arust on see lahe tegevus, sest näputöö poistele meeldib ja eriti oluline on see, et saab kodukaunistuse ise oma kätega valmis teha. «Paneme need koju aknalaua peale,» olid poisid üksteisega päri.

Selleks et sobiv munakorv valmis saaks, olid tolle päeva õpetajad Külli Valk ja Liisi Pabstel lõiganud juppideks suure hunniku reklaamposti. Neid paberiribasid pidid lapsed hakkama kokku voltima ja siis volditud tükke omakorda punuma. «Kes kahekorruselist korvi teha ei jõua, saab teha ühese,» ütles õpetaja Külli lastele.

Enne meisterdustöö alustamist käskis õpetaja aga lastel telefonid kotti ära panna, sest kunstitegemine nõuab väga suurt tähelepanu.

Enamik 21 lapsest valis lihtsama tee. Adeliina Luha (7) ja Anette Aruoja (9) ütlesid, et nemad ei viitsi kahekorruselist teha. Anette õde Mirtel (6) lisas, et tema viitsiks, aga ei taha. Kuna tüdrukute emad on õed, kingitakse korvid üksteise pereliikmetele või sõbrannadele.

Tõenäoliselt oli korvi punumine poiste lemmikosa päevast, sest Villemile meeldib väga voltida ning Paulile igasuguseid juppe kokku panna. Tüdrukutel aga polnud veel aimu, mida toob päeva teine pool.

Kunstiga puutuvad noormehed kokku, samamoodi nagu tüdrukud, koolis. Paul õpib kolmandas klassis ja Villem esimeses. «Vanasti käisin kaks korda nädalas kunstiringis, aga seal olid poisid, kes segasid, ja siis ma ei saanud tööd teha,» rääkis Villem.

Nüüd lepivad vennad kunsti- ja tööõpetustundidega ning ülikooli kunstiakadeemiaski on nad juba kolmandat korda.

Muidu on poiste perel lihavõtetel kombeks keeta palju mune, neid värvida ja siis koksimisvõistlust teha. «Tavaliselt võidab alati isa,» ütles Villem.

Päeva teises pooles panid lapsed korvi suled ja kaunistasid ära ühe kunstmuna. Lisaks tegid nad veel lõngast tibu ja selleks, et meisterdamisest väsimus liiga peale ei tuleks, peeti lõunapausi ajal piknikut ning mängiti näputöö vahepeal aardejahti ja mälumängu.

Selliseid pikki meisterdamispäevi korraldatakse igal koolivaheajal, iga kord käsitletakse erinevat teemat ning võimaluse korral seostatakse need lähenevate tähtpäevade või pühadega.

«Iga kord üritame ikka mi­­da­­gi uut teha, et ka neil, kes mit­­mendat korda tulevad, oleks põnev,» ütles Külli Valk. Liisi Pabsteli sõnul ongi osalejaid tavaliselt kahekümne kanti, neist kolmandik on juba tuttavad näod.

Tagasi üles