Leevenevad nõuded teevad lasteaednikke nõutuks

Kõrveküla lasteaia Päikeseratas Siilikeste rühma õpetaja Kairi Mesi (vasakul) ja õpetaja abi Piret Ojavee katsetasid koos ühe assistendiga uut töökorraldust, ent said koos lapsevanemate ja lasteaia juhtkonnaga paari nädala pärast aru, et nende rühmale see ei sobi. Nüüd töötab Siilikestega taas kaks õpetajat ja üks õpetaja abi.

FOTO: Kristjan Teedema

2017. aasta sügisest ei peaks Eestis enam olema  alla kolmeaastastele lastele sõimesid, kuna loodav seadus sellist aiarühma vormi ette ei näe. Väikelapsed tuleks viia hoidudesse, kus ei pea töötama pedagoogilise kõrgharidusega õpetajaid.

Tellijale

Haridus- ja teadusministeeriumi eestvedamisel valmistatakse praegu ette uut alushariduse ja lastehoiu seadust, kus ühe suurema muudatusena ei kohta enam sõna lastesõim, alla kolmeaastased lapsed käiksid kõik lastehoidudes.

Lisaks võivad lasteaiad loobuda muusika- ja liikumisõpetajatest, nende senist tööd hakkaksid tegema rühmaõpetajad. Juba praegu on aga lubatud, et kahe kõrgharitud õpetaja ja ühe õpetaja abi asemel võib rühmas olla üks õpetaja ja kaks assistenti.

Tagasi üles