Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >
Postimees 160 Juubeli puhul loe seda lugu tasuta!

Eralasteaed pidi linnale tagastama osa toetusest

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Pildil Kroonuaia 66a aadressil tegutsenud Karu lasteaed. | FOTO: KRISTJAN TEEDEMA/PM/SCANPIX BALTICS

Tartu linn nõudis tagasi osa investeeringutoetusest, mis oli makstud Kroonuaia 66a hoones 20 lasteaiakoha rajamise eest, sest lasteaed oli sunnitud lahkuma enne tähtaega.

Kõnealuse eralasteaia loomiseks sai osaühing Väike Karu linnalt 28 760 eurot toetust, kaasnes ka kohustus lasteaeda pidada kümne aasta jooksul. Vastav leping linnaga pärines aastast 2012.

Väike Karu esitas haridusosakonnale MTÜga Eesti Üliõpilaskondade Liit sõlmitud üürilepingu, millest tulenes ruumide kasutamise õigus 2022. aastani. 2014. aasta teisel poolel aga selgus, et Eesti üliõpilaskondade liit ei ole sellist lepingut allkirjastanud ning tegelik ruumide kasutamise aeg oli tunduvalt lühem, üksnes septembrini 2014. Asja uurib politsei. Eesti üliõpilaskondade liit soovis, et Väike Karu vabastaks ruumid ning pöördus muu hulgas ka haridusosakonna poole.

Mullu kevadel vabastaski Väike Karu Kroonuaia 66a ruumid, neis töötab nüüd Peetri kooli lasteaed.

Lepingu rikkumine

Selles olukorras, nagu selgitas Tartu haridusosakonna juhataja Riho Raave, tuli linnal otsustada, mida ette võtta, sest eralasteaia pidaja oli lepingut rikkunud.

Linn nõudis investeeringutoetuse kasutamist tõendavate dokumentide esitamist. Dokumendid esitati mullu jõuludeks, seejärel sõlmiti kompromiss, mis Raave hinnangul oli eralasteaia suhtes leebe.

Välja pakutud lahenduse järgi peab Väike Karu tagastama 11 557,74 eurot, 17 202,26 eurot loeb linn sihipäraselt kasutatuks ega nõua selle tagastamist.

Haridusosakond lähtus sellest, et õppevahendid ja inventari, mida sai OÜ Väike Karu kaasa võtta, tagasi ei nõuta, sest sihtotstarbeline kasutus jätkub ettevõtte teistes lasteaedades.

Teiseks võeti arvesse, et Väike Karu pidi ruume kasutama 120 kuud, kuid tegelikkuses kasutas 38 kuud.

Väike Karu väitis vaidluses ka seda, et lasteaia ruumide kasutamine ju jätkub, pidaja on teine. Kuid linn rõhus ka asjaolule, et lasteaiapidaja oli esitanud valeandmeid.

Raave ütles, et loogika oli selles, et kohti vähemaks ei jäänud, lasteaiapidaja tegi need kohad Tiigi tänavale.

Ettevõtjale vastutulek

Linnal oli välja maksmata Kroonuaia tänavalt Tiigi tänavale kolitud rühma tegevustoetus, sest linn oli eeltingimuseks seadnud paberite kordaajamise. Üle oli kandmata üle 27 000 euro ja linn kavatseb sellest kinni pidada tagasi nõutava summa. Linna kinnitusel on Väike Karu sellise lahendusega ka nõus olnud.

«See on ikkagi kompromiss, kui oleksime tagasi küsinud kogu investeeringutoetuse, oleks see ettevõtja suhtes ebaõiglane,» ütles Raave. «Me tõlgendasime olukorda ettevõtjale soodsas suunas, kuigi võinuks tagasi küsida ka kogu raha.»

Väikese Karu esindaja Marko Silm ei olnud eile kommentaarideks leitav.

Tagasi üles